Paryż: "porozumienia muszą być respektowane"

(fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON)

Każdy kraj, który nie uszanuje porozumień z Mińska mających na celu uregulowanie kryzysu na Ukrainie, stanie w obliczu sankcji - oświadczył w piątek prezydent Francji Francois Hollande na konferencji prasowej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Paryżu.

 

Hollande podkreślił, że Francja i Niemcy są przekonane bardziej niż kiedykolwiek, iż porozumienia z Mińska muszą być w pełni wprowadzone w życie i że zawieszenie broni musi być przestrzegane.

 

Merkel zaakcentowała, że nowe sankcje wobec Rosji nie są celem, ale są opcją, jeśli porozumienie pokojowe mające zakończyć konflikt zbrojny na wschodzie Ukrainy będzie naruszane. Unia Europejska "mogłaby podnieść kwestię sankcji" w razie potrzeby.

 

Niemiecka kanclerz podkreśliła, że realizacja porozumienia pokojowego jest trudna, ale zaangażowane strony muszą do tego dążyć.

 

Zgodnie z porozumieniami zawartymi 12 lutego w stolicy Białorusi między ukraińskimi siłami rządowymi a separatystami powinno obowiązywać od 15 lutego zawieszenie broni. Strony konfliktu zobowiązały się też do wycofania ciężkiego uzbrojenia.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 20:31:47 | 2015-02-20
Ani Merkel, ani pozostałe zachodnie zgniłki nie są ani ślepi, ani durni. Oni nas uważąja za durnych, że wierzymy w te ich niekończące się gadanie. Co najwyżej pozbawia kilku następnych ruskich bandytów możliwości korzystania z bankomatów na Zachodzie. A kilku nastepnych pozbawią mozliwości przechadzania sie po Polach Elizejskich. Jedyne co w tej chwili podziała na Rosję, to uniemozliwienie im korzystania z  międzynarodowego systemu SWIFT. No ale to się w głowach tchórzy i nierobów nie mieści.  "Jak to, tak naprawdę?. Das ist unmoglich"

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~polak 16:11:42 | 2015-02-20
Pytanie: czy Merkel jest tylko ślepa, czy jest aż tak durna!
http://arturprosty.blogspot.com/2015/02/angela-merkel-cierpi-na-syndrom.html

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~gimzaj 16:09:43 | 2015-02-20
I co nowego wnosi to oświadczenie?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Piotr 16:09:32 | 2015-02-20
A jak nie, to co? Ogłosicie kolejne ubolewanie i głęboki żal z tego powodu?! 

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 16:07:46 | 2015-02-20
Problem jest taki, że to raczej wygląda na jakieś zaklinanie rzeczywistości. Rzeczywistośc jest taka, że Rosjanie osiągnęli jeden cel wojskowy, to znaczy wyparli wojska ukraińskie z Debalcewa i teraz się przegrupowywują w kierunku południowym i wyraźnie zaklęcia dobiegające z Berlina i Paryża na nich nie działają.

Oceń 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?