Niemcy: "ściągawka" demaskuje kłamstwa Rosji

(fot. PAP/EPA/SZILARD KOSZTICSAK)

Niemiecki MSZ opracował "ściągawkę", która ma dostarczyć pracownikom resortu argumentów w walce z rosyjską propagandą i dezinformacją dotyczącą kryzysu na Ukrainie i roli Zachodu w tym konflikcie. O publikacji informują w piątek niemieckie media.

 

"Sueddeutsche Zeitung" pisze, że publikacja jest realizacją myśli kanclerz Angeli Merkel, która na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa na początku lutego ostrzegała przed wojną hybrydową ze strony Rosji, szczególnie przed rosyjską kampanią dezinformacji.

 

Opracowany przez MSZ materiał ma pomóc niemieckim dyplomatom w demaskowaniu rosyjskich mitów na temat Ukrainy. "Berlin szykuje się do walki o interpretację wydarzeń na Ukrainie" - pisze "SZ".

 

Autorzy "ściągawki" rozprawiają się z 18 mitami wykorzystywanymi przez propagandę rosyjską do walki z Zachodem. Jest wśród nich zarzut, że Zachód mieszał się do wewnętrznych spraw Ukrainy i pomógł w obaleniu prezydenta Wiktora Janukowycza, a także rozpowszechniane przez rosyjskie media twierdzenie, że w Kijowie rządzą faszyści. Zbijane są też rosyjskie argumenty o "odwiecznie rosyjskim Krymie" i prześladowaniu etnicznych Rosjan na Ukrainie.

 

Jako nieprawdziwa przedstawiona jest rosyjska opinia, jakoby NATO obiecało po 1989 roku Rosji, że Sojusz nie rozszerzy się na Wschód. Autorzy tłumaczą, że pewne ograniczenia w działaniach Sojuszu dotyczyły tylko terytorium byłego NRD po zjednoczeniu Niemiec i zostały przez Zachód dotrzymane. Przypominają też, że akcie końcowym konferencji w Helsinkach w 1975 roku ZSRR uznał prawo wszystkich krajów do swobodnego wyboru sojuszy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.22

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 14:21:49 | 2015-02-20
Jest wśród nich zarzut, że Zachód mieszał się do wewnętrznych spraw Ukrainy i pomógł w obaleniu prezydenta Wiktora Janukowycza, a także rozpowszechniane przez rosyjskie media twierdzenie, że w Kijowie rządzą faszyści.

To wszystko jest akurat prawda. Nuland sama się chwaliła, że USA wydały na demokracje w Ukrainie 5 mld USD, Jaceniuk i Kliczko w trakcie Majdanu co kilka dni jeździli do Berlina, a więc zachód niewątpliwie mieszał się w wewnętrzne sprawy Ukrainy.

Poroszenko ustanawia dzień powstania UPA swiętem państwowym, wszędzie stawa się pomniki zbrodniarzom Banderze, UPA, Suchewyczowi, to oznacza, że krainą rządzą banderowcy, a banderowcy to ukraińscy naziści.

Zatem Rosjanie nie muszą niczego wymyślać, wystarczy pokazać rzeczywistość.

Oceń 2 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~dez 12:52:58 | 2015-02-20
>"Sueddeutsche Zeitung" pisze, że publikacja jest realizacją myśli kanclerz Angeli Merkel <

Merkelowa otwarcie gadająca o niemieckim budowaniu europejskiego ładu pokojowego z Rosją (ach, te historyczne ciągoty Niemiec do budowania pokoju z Rosją), teraz po ostatniej obłudnej hucpie niemiaszków w Mińsku, rżnie klasycznego głupa i próbuje ratować resztki swojej wiarygodności. Zapewne liczy na ćwiczoną Tuskiem w Polsce, tym razem skrajną lemingozę całej opinii światowej.

> Opracowany przez MSZ materiał ma pomóc niemieckim dyplomatom w demaskowaniu rosyjskich mitów na temat Ukrainy <

To oczywiste, bo niemieccy dyplomaci nagle, z dnia na dzień, okazali się idiotami potrzebującymi "ściągawki", i to w dodatku idiotami zupełnie niezależnymi od swojej szefowej. Aż strach pomyśleć, co by się stało bez tej "ściągawki", gdyby ci idioci dalej bez żadnej krępacji i samopas układali się z ruskimi szachistami. Ot, żelazna Merkelowa.

Teraz zobaczymy na ile zaraza tuskowej lemingozy opanowała cały świat.

Oceń 7 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bohun 11:38:44 | 2015-02-20
Taką ściągawkę przydałoby się udostępnić wszystkim ogłupionym propagandą Kremla

Oceń 8 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook