W. Brytania: o rosyjskim zagrożeniu

(fot. PAP/EPA/VALDA KALNINA)

Brytyjski minister obrony Michael Fallon jako "realne i aktualne" ocenił zagrożenie ze strony prezydenta Rosji Władimira Putina, który będzie próbował zdestabilizować kraje bałtyckie metodami znanymi z konfliktu na Ukrainie.

 

Minister podkreślił, że NATO musi być gotowe do odparcia rosyjskiej agresji

 

W komentarzu dla czwartkowych wydań brytyjskich dzienników "Times" i "Daily Telegraph" Fallon ostrzegł, że w celu podsycenia etnicznych tarć na Litwie, Łotwie i w Estonii może zostać zastosowana taka sama "kampania infiltracji, propagandy, działających pod przykrywką sił i cyberataków jak we wczesnym etapie konfliktu ukraińskiego".

 

Fallon zaznaczył, że "NATO musi być przygotowane na każdy rodzaj agresji ze strony Rosji, niezależnie od tego, jaką formę przybierze". Jak dodał, Sojusz Północnoatlantycki przygotowuje się do tego.

 

Minister odniósł się także do wzrostu liczby lotów rosyjskich samolotów wojskowych, które - jak ocenił - miały testować bałtycką przestrzeń powietrzną. "To bardzo poważne i aktualne zagrożenie. (Putin) testował NATO cały ubiegły rok, jeśli wziąć pod uwagę liczbę lotów i aktywność morską" - zaznaczył.

 

Fallon przypomniał, że dwa rosyjskie bombowce dwa tygodnie temu pojawiły się nad kanałem La Manche. "Musieliśmy poderwać nasze myśliwce. Coś takiego zdarzyło się po raz pierwszy od szczytu zimnej wojny" - oznajmił, dodając, iż takie incydenty pokazują, że "trzeba być gotowym do reakcji".

 

Minister odniósł się także do kwestii dostarczania broni ukraińskim władzom, czemu Wielka Brytania jest przeciwna. "Dostarczamy nieśmiercionośne wyposażenie. W tej chwili stoimy na stanowisku, że broń mogłaby doprowadzić do eskalacji konfliktu, ale w dalszym ciągu będziemy mieli to na uwadze" - zaznaczył Fallon.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.11

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (14)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ob 16:35:36 | 2015-02-19
Niech zobaczą jak to jest jak się ma takiego sąsiada pod nosem. Oni mają daleko a co dopiero my. 

Oceń 7 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kolejny dowód na ruską zbrodni 15:49:06 | 2015-02-19
To rosyjski generał Aleksandr Lencow dowodził zdobyciem Debalcewa

Wideo z  udziałem generała-lejtnanta Aleksandra Lencowa, zastępcy dowódcy sił lądowych Rosji, opublikowali 17 lutego sami prorosyjscy terroryści. Lencow przedstawiony jest na nagraniu jako „jeden z dowódców wojsk Noworosji”.
http://niezalezna.pl/64351-rosyjski-general-aleksandr-lencow-dowodzil-zdobyciem-debalcewa-zobacz

Oceń 10 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tomek 14:21:08 | 2015-02-19
Ruskie Brygady Sieciowe w Polsce to nieomylny znak, że wojna zbliża się do granic Polski. Nie na darmo tfuSSk powiedział: "wyginiecie jak dinozaury", tu jest teraz tego dowód od dłuższego czasu.
Tępe durne, głupie POlactwo myśli, że jak zarygluje się w domach to Stalin II odejdzie, trzeba naprawdę być idiotą do potęgi n-tej, bezmyślnym głupim lemingiem. Dalej słuchajcie sowieckiego agenta ulokowanego w Polsce na najwyższym stanowisku aby ogłupić naród i podbić Polskę. Za swoją głupotę zapłacicie łzami i krwią, wy i wasze rodziny już niedługo. Putin już wykarczował lasy na granicy z Polską, w Kaliningradzie, Białymstoku, Przemyślu, teraz agenci ruscy w polskim sejmie chcąc mu pomóc sprzedając polskie lasy. Dostaniecie durne POlactwo to na co tak solennie sobie zapracowaliście przez 8 lat popierając UBecką bandę z NKWD i ich resortowe dzieci. Szkoda tylko że przez idiotów ucierpi cała Polska i Polacy.

Oceń 16 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Bus Stop 13:03:23 | 2015-02-19
  Największymi  terrorystami  są  tam oddziały  najemników  kijowskich  oraz  zbrodniarze  z pułku  "Azow",  którzy  zresztą  ozdabiają  się  różnymi  emblematami  SS

Oceń 3 20 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~a bredzisław śpi 12:58:56 | 2015-02-19
Brytyjskie służby: terroryści na Ukrainie używają najnowocześniejszego rosyjskiego sprzętu

Chodzi m.in. o przeciwlotniczy zestaw artyleryjsko-rakietowy Pancyr-S1. Zestaw jest produkowany w rosyjskiej Tule. Armia Federacji Rosyjskiej od 2012 r. dysponuje ok. 40 takimi systemami.
http://niezalezna.pl/64353-brytyjskie-sluzby-terrorysci-na-ukrainie-uzywaja-najnowoczesniejszego-...

Oceń 15 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?