Poroszenko chce zaprosić misję pokojową ONZ

(fot. EPA/MIKHAIL PALINCHAK)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział, że omówi w środę wieczorem z Radą Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) kwestię zaproszenia do jego kraju kontyngentu pokojowego ONZ.

 

"Uważamy, że najlepszym formatem byłaby dla nas misja policyjna Unii Europejskiej. Jesteśmy przekonani, że będzie to najbardziej efektywna forma gwarancji bezpieczeństwa w sytuacji, w której ustalenia o rozejmie nie są przestrzegane ani przez Rosję, ani przez ludzi, którzy ją popierają" - oświadczył.

 

Poroszenko poinformował, że poruszał ten temat podczas mińskich negocjacji pokojowych z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, prezydentem Francji Francois Hollande’em i prezydentem Rosji Władimirem Putinem, "mając przekonanie, że mińskie porozumienia nie będą realizowane".

 

"Oczekuję, że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta jeszcze dziś i rozpoczniemy oficjalne działania, zwracamy się do naszych partnerów o oficjalne konsultacje, które będą mogły zapewnić pokój" - powiedział. 

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 21:49:18 | 2015-02-18
Rosja to proponowała już ostatnio w Mińsku, ale on się nie zgodził.

Mało prawdopodobna jest misja policyjna UE, wątpię, czy zgodzą się powstańcy. To może być wojsko białoruskie, może greckie lub bułgarskie - ogólnie z krajów prawosławnych.

Oceń 3 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook