"Wszyscy muszą wypełnić postanowienia"

(fot. EPA/TATYANA ZENKOVICH)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w sobotę wieczorem przeprowadził rozmowę telefoniczną z prezydentem Francji Francoisem Hollande'em i kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Rozmówcy uznali, że wszystkie strony powinny wypełnić zobowiązania, jakie podjęli w Mińsku.

 

Jak podały służby prasowe prezydenta Ukrainy, Poroszenko podziękował Hollande'owi i Merkel za poparcie dla Ukrainy i za wysiłki w celu przywrócenia pokoju w Donbasie, okazane przez oboje polityków w trakcie rozmów w Mińsku 12 i 13 lutego, a także w czasie ostatniego szczytu UE w Brukseli.

 

"Uczestnicy rozmowy wskazali, że obecnie kluczowa staje się realizacja ostatnich ustaleń z Mińska i wszystkie strony, w tym Rosja, powinny spełnić powzięte zobowiązania, przede wszystkim o przerwaniu ognia dzisiaj o północy. Wyrazili oni również zaniepokojenie sytuacją wokół Debalcewe i uzgodnili, że uważnie będą obserwować rozwój wypadków - podały służby prasowe.

 

Ponadto uzgodniono, że troje przywódców "będzie ściśle współpracować ze sobą i podejmie wszelkie wysiłki dla zapewnienia pokojowego uregulowania sytuacji w Donbasie".

 

O północy czasu ukraińskiego (godz. 23 w Polsce) z soboty na niedzielę w Donbasie na wschodniej Ukrainie ma wejść w życie porozumienie o wstrzymaniu walk między separatystami prorosyjskimi a siłami rządowymi.

 

Rozejm wynegocjowano w ramach zakończonego w czwartek spotkania przywódców państw tzw. formatu normandzkiego: kanclerz Niemiec Angeli Merkel, prezydenta Francji Francois Hollande’a, prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki oraz prezydenta Rosji Władimira Putina.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~leszek 20:35:11 | 2015-02-14
http://www.vedomosti.ru/politics/news/39427711/ssha-opublikovali-foto-rossijskoj-voennoj-tehniki-pod
-----------
Amerykanie opublikowali zdjęcia satelitarne sprzętu wojskowego zgromadzonego pod Debalczewo. "Jesteśmy pewni, że to sprzęt armii rosyjskiej, a nie sprzęt będący w dyspozycji separatystów".

Oceń 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook