Saakaszwili szefem ds. reform na Ukrainie

(fot. EPP Congress Warsaw / Wikimedia Commons / CC BY 2.0)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko opublikowanym w piątek dekretem powołał byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego na stanowisko szefa Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej ds. Reform. Saakaszwili jest też doradcą ukraińskiego prezydenta.

 

"Podstawowym zadaniem Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej ds. Reform jako organu przy prezydencie Ukrainy jest przedstawianie propozycji i rekomendacji w celu realizacji na Ukrainie reform" - czytamy w dekrecie opublikowanym w piątek wieczorem na stronie internetowej ukraińskiego prezydenta.

 

Dzięki powołaniu Rady możliwe będzie wspieranie realizacji reform na Ukrainie przez "czołowe międzynarodowe osobistości, mające uznane w świecie doświadczenie w reformowaniu wielu dziedzin życia" - podano.

 

Poroszenko podkreślił też, że "Saakaszwili będzie przedstawicielem Ukrainy za granicą i jednocześnie przedstawicielem międzynarodowej społeczności na Ukrainie".

 

Saakaszwili jako przewodniczący Międzynarodowej Rady ds. Reform będzie również ściśle współpracował z Krajową Radą ds. Reform i będzie jej członkiem.

 

"Nie zwyciężymy, jeśli nie zbudujemy dziś nowej Ukrainy i nie wprowadzimy w życie nowych reform. To jest wyścig z czasem. Jeśli nowa Ukraina urzeczywistni się, to Gruzja także będzie wolna" - oświadczył były prezydent Gruzji.

 

W komunikacie na prezydenckiej stronie internetowej podkreślono, że aby pełnić nową funkcję, Saakaszwili nie potrzebuje ukraińskiego obywatelstwa i pozostaje obywatelem Gruzji.

 

Saakaszwili był prezydentem Gruzji dwukrotnie - w latach 2004-2007 i 2008-2013.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.4

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 00:33:10 | 2015-02-14
Jeśli Lech Kaczyński nie mylił się co do ludzi, a nic do dzisiaj nie wskazuje na to, iżby się mylił, to niezwykłe jest łączenie się ludzi będących przywódcami państw zaatakowanych już bądź zagrożonych atakiem ze strony Rosji. Nie ma znaczenia, ile razy rosyjskie władze powtórzą, że nie ma ich w Donbasie. Kto nie jest idiotą, ten przecież zna prawdę...Saakaszwili na Ukrainie.To dobra wiadomość. Wiem też, dlaczego niechętnie podejmowałby współpracę z władzami Polski. Ja też tych władz nie lubię...A  Polskę kocham...

Oceń 7 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tim 21:51:37 | 2015-02-13
A swoją drogą gdyby ten tępy mąż ubeckiej córy zebrał w Warszawie przywódców poważnych państw na rozmowę o Ukrainie jakiż byłby skowyt z synagogi sztana aby mu przyznać pokojową nagrodę Nobla.
(i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana - List do Kościoła w Smyrnie). Łukaszence tego nikt nie proponuje WHY.

Oceń 3 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook