"Rosja stawia warunki nie do przyjęcia"

(fot. EPA/TATYANA ZENKOVICH)

Przywódcy Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy kontynuują w czwartek rozmowy w Mińsku na temat konfliktu ukraińskiego - poinformowało źródło w delegacji ukraińskiej agencję Interfax-Ukraina.

 

Wcześniej dziennikarze widzieli, jak z sali obrad wychodził najpierw prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, a następnie prezydent Rosji Władimir Putin.

 

Źródło w delegacji ukraińskiej powiadomiło, że prezydenci wrócili do rozmów. Dodało, że Poroszenko wyszedł porozmawiać przez telefon.

 

"Rosja stawia warunki, które są nie do przyjęcia" - oświadczył Poroszenko w rozmowie z francuskim kanałem France-24.

 

Według France-24 Poroszenko dodał, że mimo to jest nadzieja na powodzenie mińskich rozmów.

 

Przywódcy separatystycznych republik na Ukrainie, Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej, odmówili podpisania dokumentu uzgodnionego w Mińsku przez normandzką czwórkę - poinformował agencja TASS, powołując się na źródła dyplomatyczne.

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.8

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~tim 13:25:30 | 2015-02-12
Obawiam się jednego, że Ukraina to co straci na wschodzie bedzie chciała zrekompensować sobie na zachodzie. Lublin, Przemyśl, Rzeszów, Tarnów czyli to co Austriacki zaborca nazwał Galicją. Myślę, że nikt w tzw. III Rzeczpospolitej nie jest przygotowany na taki jakże prawdopodobny bieg wydarzeń.

Oceń 1 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Revans 10:47:56 | 2015-02-12
Myślę, żę to kwestia wojny psychologicznej, rosja jest zbyt słaba na otwartą wojnę, poza tym Rosja ma coś czego nie mają chiny - MNÓSTWO wolnej przestrzeni, Putin o tym wie. Poza tym Chinom wbrew pozorom zależy na współpracy z zachodem - gdzie inaczej wyślą swój towar? A rosja to pomimo wielkości, słaby, biedny gracz, który wciąż myśli że jest mistrzem.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 08:31:01 | 2015-02-12
Pentagon jest chyba mniej optymistyczny w ocenie sytuacji skoro wracają do Europy samoloty A-10 (szturmowce, niszczyciele czołgów,...)

Oceń 2 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?