Merkel i Hollande na spotkaniu z Poroszenką

(fot. European Council / Foter / CC BY-NC-ND)

W Kijowie rozpoczyna się w czwartek wieczorem spotkanie kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Francois Hollande’a z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, któremu mają przedstawić oni nowe propozycje uregulowania konfliktu na wschodzie jego kraju.

 

Merkel i Holland przybyli do administracji szefa państwa ukraińskiego kilkanaście minut po godz. 17 czasu polskiego. Wcześniej rozmowy zapowiadano na godz. 17.45 czasu polskiego.

 

Po wizycie na Ukrainie przywódcy Niemiec i Francji udadzą się w piątek do Moskwy, by zapoznać ze szczegółami ich planu prezydenta Rosji Władimira Putina.

 

Szczegóły dotyczące oferty Merkel i Hollande’a nie są znane. Prezydent Francji ujawnił jedynie na poprzedzającej przyjazd na Ukrainę konferencji prasowej w Paryżu, że pracował z Merkel nad tekstem porozumienia "przez kilka dni".

 

"Czas goni i żeby nikt potem nie mówił, że Niemcy i Francja nie próbowały zrobić wszystkiego, by zachować pokój" - powiedział Hollande.

 

Podkreślił jednocześnie, że opcja dyplomatyczna w sprawie konfliktu na Ukrainie nie może być przedłużana w nieskończoność. "Nie jest pewne, czy opcja dyplomatyczna zakończy się sukcesem, ale jeśli się jej nie wypróbuje, to nigdy nie będziemy tego wiedzieć" - dodał.

 

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert w oświadczeniu napisał, że "z powodu eskalacji sytuacji w ostatnich dniach kanclerz i prezydent Hollande intensyfikują prowadzone od miesięcy działania na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy".

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~leszek 21:57:42 | 2015-02-05
Ile jeszcze ludzi będzie musiało zginąć, zanim Putin zakończy tę absurdalną wojnę. 

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 21:42:12 | 2015-02-05
Szkoda czasu i fatygi. Ważne jest to, co Kerry nakazał Poroszence - inni się nie liczą.

Oceń 1 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~adam 20:21:37 | 2015-02-05
Merkel i Hollande po spotkaniu z Putinem!http://arturprosty.blogspot.com/2015/02/merkel-i-hollande-po-spotkaniu-z-putinem.html

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?