Ukraina: pocisk uderzył w szpital w Doniecku

(fot. PAP/EPA/ANASTASIA VLASOVA)

Pocisk artyleryjski uderzył w środę w budynek szpitala miejskiego w Doniecku; są zabici i ranni - poinformowały władze opanowanego przez prorosyjskich separatystów miasta na wschodzie Ukrainy.

 

"Około godz. 12 (godz. 10 w Polsce) w czasie ostrzału artyleryjskiego (...) pocisk uderzył w szpital miejski nr 27. Są zabici i ranni, zniszczona została linia energetyczna dostarczająca prąd do szpitala" - napisano w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej lokalnych władz.

 

Różne źródła podają różną liczbę ofiar - ministerstwo ds. nadzwyczajnych samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) poinformowało agencję TASS, że w budynku szpitala zginął jeden człowiek, a czworo - na ulicy pod szpitalem, agencja AFP twierdzi, że były to trzy osoby. Rosyjska agencja RIA podała z kolei, cytując źródła rebeliantów, że zginęły cztery osoby. Agencja Interfax-Ukraina poinformowała o 15 ofiarach śmiertelnych.

 

Agencja Reuters twierdzi, powołując się na swego reportera na miejscu, że sam szpital nie został trafiony, choć z frontowych okien wypadły szyby.

 

Prądu pozbawiona jest także cała dzielnica, w której położony jest szpital.

 

W wyniku ostrzału uszkodzone zostały też budynki pięciu szkół i pięciu przedszkoli.

 

Agencja TASS, poinformowała, powołując się na przedstawiciela ministerstwa obrony DRL, że ostrzał szpitala prowadzony był od strony miasteczka Marinka, gdzie znajdują się pozycje wojsk ukraińskich.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.14

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (11)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bohun 16:58:30 | 2015-02-04
Ciekawe, czym się kieruje rosyjski trol cyklicznie zmieniający swój nick?
Myśli, że uznamy, że jest go więcej?

Oceń 5 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 13:59:55 | 2015-02-04
To jest wymowny przykład do czego może doprowadzić nasycenie tego regionu dodatkową bronią. Tę wojnę rozpętał Putin, a ostatnio działania wojenne wznowili tzw. "separatyści" czyli Rosjanie finansowani i zbrojeni przez Putina. Dla Putina straty ludzkie się nie liczą i nie należy liczyć, że zaprzestanie zbrojenia swoich najemników. Ale ci, którzy wyznają inny system wartości niz Putin i jego zgraja nie powinni ścigac się z Putinem. Ta wojna powinna być dzisiaj zakończona, Putin wziął ludzi w tym rejonie jako zakładników, ale to nie znaczy, że trzeba ich zabijać.  

Oceń 3 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?