Ukraina: Zachód w końcu przekaże nam broń

(fot. Mykhaylo Palinchak / Shutterstock.com)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko jest przekonany, że Zachód w końcu zdecyduje się na przekazanie jego państwu nowoczesnej broni, ale wierzy też, że w razie konieczności Ukraińcy będą w stanie obronić się przed rosyjską agresją sami.

 

Szef państwa mówił o tym we wtorek wieczorem w Charkowie na wschodzie kraju. Jest to jedna z dwóch ważnych - prócz Dniepropietrowska - logistycznych baz ukraińskich sił rządowych w konflikcie z prorosyjskimi separatystami i wojskami Federacji Rosyjskiej, który toczy się w Donbasie.

 

"Nie mam żadnej wątpliwości, że decyzję o możliwości przekazania Ukrainie broni podejmą i Stany Zjednoczone, i inni nasi partnerzy, bo nie mamy innej możliwości obrony" - powiedział.

 

Poroszenko oświadczył, że w odróżnieniu od przeciwników Ukraina nigdy nie łamała swoich zobowiązań w sprawie uregulowania konfliktu. "Zawsze robiła to druga strona" - podkreślił. "By osiągnąć pokój, powinniśmy mieć możliwość obrony" - powtórzył.

 

Prezydent wskazał, że Ukraina ma własnych producentów broni, którzy w niczym nie ustępują producentom zagranicznym, ale potrzebuje czasu, by rozwinąć ten sektor. "Żeby mieć zabezpieczenie na ten czas, potrzebujemy współpracy z naszymi zagranicznymi partnerami" - powiedział Poroszenko.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (43)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~a-psik 23:40:22 | 2015-02-04
"Premier Finlandii Alexander Stubb wystąpił przeciwko udzielaniu Ukrainie pomocy wojskowej."
http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/finlandia-sprzeciwila-sie-zbrojeniu-ukrainy

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 07:27:07 | 2015-02-04
włądze Ukrainy są zagrożeniem dla samych siebie i dla państw sąsiednich, w tym dla Polski.

Jest prosta droga do pokoju: wycofanie wojsk kraińskich z Donbasu, a następnie rozmowy pokojowe i dysusja nad kształem autonomi dla regionów z ludnością nieukraińską.

Oceń 6 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~a-psik 03:25:02 | 2015-02-04
Oto kogo chcemy dozbrajać:

"Członkowie specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE w Donbasie twierdzą, że w czasie ostrzału Ługańska 27 stycznia siły ukraińskie użyły pocisków kasetowych.(...)
Pociski czy bomby kasetowe to takie, które rozszczepiają się na dużą ilość mniejszych ładunków wybuchowych znacząco zwiększając pole rażenia, będąc przez to bronią niezwykle niebezpieczną dla cywilów znajdujących się w okolicy celu."
http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/obwe-w-ostrzale-luganska-uzywano-pociskow-kaseto...

Banderowiec zawsze będzie banderowcem i tyle.
Dekalog ukraińskiego nacjonalisty, pkt.7:
"Nie zawahasz się spełnić największej zbrodni, kiedy tego wymaga dobro sprawy."

Oceń 6 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~a-psik 22:48:57 | 2015-02-03
Większość pobliskich państw wydaje się doskonale rozumieć, że rozkręcanie spirali wojennej tuż pod swoim bokiem to szaleństwo.
Nie pojmują tego chyba tylko "nasi" - nie wiadomo tylko czy na podstawie własnych przemyśleń (choć w stosunku do nich to chyba za duże słowo) czy może czyichś zakulisowych intstrukcji.

"Czeski minister spraw zagranicznych Lubomir Zaoralek powiedział, że jego zdaniem „konflikt na wschodniej Ukrainie nie ma żadnego rozwiązania militarnego. Nie osiągniemy pożądanych rezultatów poprzez środki militarne, zaś od początku podkreślaliśmy potrzebę by rozwiązać konflikt na drodze dyplomacji. Unia Europejska też powinna się tego trzymać”. Skomentował w ten sposób głosy części krajów Unii dotyczące udzielenia Ukrainie szerszego wsparcia militarnego.

Zdaniem czeskiego ministra, ewentualne zaopatrzenie Ukrainy w broń tylko pogorszy sytuację. „Nawet jeśli rozmowy zawodzą, to nie możemy tak po prostu wysłać broni” – powiedział Zaoralek."
http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/czechy-nie-chca-wysylania-broni-na-ukraine

Oceń 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?