Putin wzywa do przerwania walk

(fot. World Economic Forum / Foter / CC BY-NC-SA)

Prezydent Rosji Władimir Putin jest poważnie zaniepokojony trwającym rozlewem krwi na wschodzie Ukrainy i wzywa strony konfliktu do wstrzymania działań bojowych - oświadczył w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

 
"Prezydent jest poważnie zaniepokojony trwającymi działaniami bojowymi i rozlewem krwi. Wzywa wszystkie strony konfliktu do przerwania walk i wszelkich form przemocy" - powiedział Pieskow, którego cytuje agencja RIA-Nowosti.
 
Jego wypowiedź przytoczyła też agencja TASS. Przekazała ona również komentarz innego przedstawiciela Kremla, który, zastrzegając sobie anonimowość, oznajmił, że zgadza się z twardym stanowiskiem zajętym w Mińsku przez przedstawicieli Donbasu i z ich poniedziałkowymi oświadczeniami.
 
"Na tle tego, co się dzieje, na tle zakrojonych na szeroką skalę działań bojowych z ich logiką trudno się nie zgodzić. Ich twarde stanowisko można w pełni zrozumieć" - cytuje TASS kremlowskiego urzędnika.
 
Rozmówca agencji przypomniał, że w mińskich rozmowach uczestniczył także ambasador Rosji w Kijowie Michaił Zurabow. "Dołożył on wielu starań, aby nakłonić reprezentantów pospolitego ruszenia do kontynuowania negocjacji. Jednocześnie w obecnej sytuacji wszelki potencjał wpływu ma swoje granice" - podkreślił przedstawiciel Kremla. Mianem "pospolitego ruszenia" w Rosji określa się prorosyjskich rebeliantów walczących na wschodzie Ukrainy z siłami rządowymi.
 
W sobotę fiaskiem zakończyło się spotkanie w Mińsku grupy kontaktowej ds. kryzysu na Ukrainie (OBWE, Rosja, Ukraina). Było ono poświęcone wdrażaniu porozumienia pokojowego z września ubiegłego roku. Członek grupy, były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma poinformował, że konsultacje zostały zerwane przez separatystów.
 
Natomiast przywódca samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) Ołeksandr Zacharczenko w poniedziałek zapowiedział, że dopóki Kijów nie wyznaczy swojego oficjalnego przedstawiciela w grupie kontaktowej, nie będą prowadzone z Ukrainą rozmowy w formacie mińskim. "Eksprezydent Ukrainy Leonid Kuczma to prywatna osoba" - dodał Zacharczenko.
 
Podpisane 19 września w Mińsku memorandum przewiduje m.in. zawieszenie broni, utworzenie zdemilitaryzowanej strefy buforowej na wschodzie Ukrainy, z której ma zostać wycofana broń ciężka, oraz rozmieszczenie w strefie zawieszenia broni misji monitoringowej OBWE.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.67

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (17)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ivan 14:24:02 | 2015-02-03
Long live Mother Russia ! Rosja jest wspaniala

Oceń 1 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 11:46:42 | 2015-02-03
http://russian.rt.com/article/72102
-----------
Tutaj jest ciekawe, jak Rosjan się karmi propagandą.
----------
Польские СМИ: Украинцы не хотят быть пушечным мясом для олигархической власти Киева
-----------
Polskie środki masowego przekazu. Ukraińcy nie chcą byc mięsem armatnim dla oligarchów rządzących w Kijowie (dotyczące masowego uchylania się Ukraińców od poboru).
Tym "polskim środkiem masowego przekazu" jest Obserwator Polityczny Tyle tylko, że RT nie informuje odbiorców, że jest to portal, którego w Polsce nikt nie czyta, nie cytuje i o istnieniu którego nikt nie wie. Ale w kremlowskiej propagandzie ten nikomu nie znany portal urósł nagle do rangi jakiegoś "autorytetu" i ma u rosyjskiego konsumenta wywoływać wrażenie, że takze w Polsce istnieją mass media podzielające zdanie Kremla.

Oceń 3 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 11:18:28 | 2015-02-03
Takie treści są przeznaczone na uzytek rosyjskiej opinii publicznej, a międzynarodowej, To Rosjanie mają wierzyc, że konfikt na wschodzie Ukrainy jest wewnętrzną sprawa Ukrainy, a Putin kładzie się spać mysląc o pokoju, śni o pokoju i budzi się z poglębionym pragnieniem pokoju. Na świecie wiarygodność Putin i Rosji jest zerowa.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bohun 08:40:01 | 2015-02-03
Czy te oczy mogą kłamać?

Oceń 4 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 23:37:23 | 2015-02-02
Farsa

Oceń 4 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

theONA 23:32:17 | 2015-02-02
Dlaczego prezydent tak wielkiego państwa i tak wielkiego narodu tkwi w kłamstwie, które z zewnątrz widzi prawie każdy i prawie każdy z zewnątrz zaprzecza? Pytanie będzie pewnie o to "prawie". Zatem: 
Jak to możliwe, że cywilizowane państwo nie tylko bierze udział w wojnie, którą samo kreuje, czemu (obu faktom) zaprzecza, przy czym ma swój słodki udział w poniższym po wielokroć opisanym fakcie, uwaga:

http://www.polskatimes.pl/artykul/3732712,ukraina-rosyjska-armia-sprowadzila-do-donbasu-mobilne-k...

Parę innych linków oczywiście zostanie dodanych pod warunkiem, że nie "padnie" internet lub coś podobnego. Te linki i tak rozeszły się już bardzo szeroko po świecie, więc co, teraz to już tylko atomówka nas czeka, by wyjść z twarzą, albo porwać i zatłuc na śmierć kogoś, kto ewentualnie odważy się pytać lub mówić??

Oceń 6 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~gimzaj 22:52:41 | 2015-02-02
Po co polskie media prezentują cyniczne kłamstwa rosyjskich polityków, które są jedynie propagandą przeznaczoną dla ogłupianych przez putina rosjan? A potem taki jazmig wierzy, że putler i donbascy terroryści są cacy.

Oceń 12 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook