Grupa kontaktowa ws. Ukrainy w piątek w Mińsku

(fot. EPA/SERGEI GRITS)

MSZ Białorusi poinformowało w czwartek, że kolejne spotkanie w sprawie Ukrainy tzw. grupy kontaktowej odbędzie się w piątek w Mińsku. Grupę kontaktową tworzą przedstawiciele Ukrainy, Rosji i OBWE. W poprzednich spotkaniach uczestniczyli też separatyści.

 
"Grupa kontaktowa powiadomiła stronę białoruską o zamiarze przeprowadzenia kolejnego spotkania w Mińsku w piątek, 30 stycznia 2015 roku" - oświadczyło białoruskie MSZ.
 
Ministerstwo powiadomiło, że o godzinie i miejscu spotkania grupy kontaktowej poinformuje przedstawicieli mediów później.
 
We wrześniu r. 2014 doszło w Mińsku do dwóch spotkań grupy kontaktowej z udziałem przedstawicieli Ukrainy, Rosji, OBWE i separatystów. Zaowocowały one porozumieniami, które mówiły m.in. o zawieszeniu broni, utworzeniu zdemilitaryzowanej strefy buforowej oraz o wymianie zakładników. Porozumienia te nie są przestrzegane, a obie strony konfliktu nieustannie oskarżają się o ich łamanie.
 
21 stycznia br. w Berlinie odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy, po którym gospodarz spotkania minister Frank-Walter Steinmeier poinformował, że Rosja i Ukraina porozumiały się w sprawie wycofania ciężkiej broni ze strefy wzdłuż linii demarkacyjnej, której utworzenie w rejonie konfliktu we wschodniej Ukrainie uzgodniono we wrześniu 2014 roku. Niemiecki minister oświadczył, że osiągnięto "widoczne postępy, które nie oznaczają jeszcze przełomu".
 
Zgodnie z ustaleniami z Berlina grupa kontaktowa ds. Ukrainy miała się spotkać jak najszybciej, aby uzgodnić procedury tej operacji.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bohun 19:54:31 | 2015-01-29
W Doniecku zatrzymano trzech mężczyzn, którzy ostrzelali przystanek trolejbusowy z moździerza umieszczonego w przemieszczającym się po mieście mikrobusie. Wszyscy trzej są obywatelami Federacji Rosyjskiej: dwóch z Krasnodonu, jeden z Kraju Krasnodarskiego.

http://kresy24.pl/63350/opolczency-zatrzymali-sprawcow-masakry-w-doniecku-to-trzej-rosjanie/

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook