Rosja chce zająć więcej terytorium Ukrainy

(fot. PAP/EPA/SERGEY VAGANOV)

Sobotni atak na strategiczny ukraiński port Mariupol, dokonany przez prorosyjskich separatystów, wskazuje, że celem Moskwy jest zwiększenie kontrolowanego przez nią terytorium - powiedziała w poniedziałek ambasador USA przy ONZ Samantha Power.

 

"Cele są nowe, ale końcowe zamierzenie Rosji pozostaje to samo: przejąć więcej terytorium i przesunąć granicę kontrolowanego przez Rosję obszaru coraz bardziej w głąb Ukrainy" - oświadczyła Power w czasie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sytuacji na Ukrainie.

 

Mariupol leży przy jedynej drodze lądowej łączącej Rosję z zaanektowanym przez nią Krymem. W ostrzale tego miasta, przeprowadzonym według OBWE z obszarów zajętych przez separatystów, zginęło 30 osób, a blisko 100 zostało rannych.

 

Według ONZ w konflikcie na wschodzie Ukrainy zginęło od kwietnia 2014 roku ponad 5 tys. ludzi.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.11

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (48)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~leszek 14:03:54 | 2015-01-27
Nikt nie wie, co Rosja chce a czego nie chce. Pewnie i sam Putin tego nie wie, nie należy zakladać, że na Kremlu siedzą jacyś geniusze układający wydarzenia na lata do przodu. Po rosyjsku nazywa sie to "draka" (podobnie jak po polsku). Rosjanie wykorzystali niezadowolenie rosyjskiej mniejszości na wschodzie po obaleniu Jakunowicza i postanowil rozkręcić "drakę", wychodząc z założenia, ze niewiele ryzykują, a dużo mogą zyskać, np.  "draka" odciągnie uwagę świata od aneksji Krymu, albo spowoduje destabilizację Ukrainy i niemozność skutecznej reakcji. To, że w wyniku tej "draki" giną ludzie, którzy stali się zakładnikami rosyjskich rozgrywek, to Putina i bojarów nie interesuję, to mentalnośc odziedziczona po Leninie i Stalinie, ludzie sa pionkami, rzeczami, resorsami.
Poza tym, to wojna jest wygodna Putinowi na użytek wewnętzny, odciąga uwagę społeczeństwa od pogarszającej się sytuacji gospodarczej.
Na Kremlu nie siedza żadni geniusze, ale tacy ludzie sa podwójnie niebezpieczni, w każdej chwili mogą zrobić dowolna rzecz, nawet zupełnie bez sensu.

Oceń 3 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bohun 09:01:09 | 2015-01-27
Referendum na Krymie, które doprowadziło do oderwania półwyspu od Ukrainy i anektowania go przez Moskwę, nie odbyłoby się, gdyby nie działania Rosjan - wynika ze słów Igora Striełkowa-Girkina, byłego dowódcy separatystów w Donbasie i pułkownika rosyjskich służb bezpieczeństwa, który wystąpił w rosyjskiej stacji telewizyjnej.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,ti<x>tle,Referendum-na-Krymie-byly-dowodca-separatystow-zd...

Oceń 2 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bohun 08:41:12 | 2015-01-27
Zobacz jak znęcali się nad wziętymi do niewoli „cyborgami” z donieckiego lotniska. Ten film mówi o „obrońcach Donbasu” więcej niż wszystkie teksty. Nie powinny go oglądać osoby wrażliwe. Są w nim bardzo drastyczne sceny.

http://kresy24.pl/63096/tak-sowiecka-swolocz-broni-prawoslawnych-wartosci-i-swietej-rosji-18-wideo/

Oceń 8 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bohun 08:24:15 | 2015-01-27
Ofensywą rosyjskich wojsk i separatystów w rejonie miejscowości Popasna w obwodzie ługańskim kieruje szef sztabu 58. armii Południowego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej, generał-major Siergiej Kuzowlew.

http://kresy24.pl/63094/kreml-dal-rozkaz-do-akcji-wkracza-rosyjski-general-to-on-ma-zamknac-morde...

Oceń 10 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 07:25:30 | 2015-01-27
Gdyby Rosja chciała zająć ten teren, to już dawno by go zajęła.

Oceń 4 28 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~a-psik 23:41:24 | 2015-01-26
"Cele są nowe, ale końcowe zamierzenie Rosji pozostaje to samo: przejąć więcej terytorium i przesunąć granicę kontrolowanego przez Rosję obszaru coraz bardziej w głąb Ukrainy"

Czyli dokładnie odwrotnie niż cele Zachodu, który z kolei granice kontrolowanego przez siebie obszaru chce przesunąć jak najdalej na wschód.

Oceń 5 13 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook