Akcja antyterrorystyczna w Belgii, są dwie ofiary

(fot. Google Maps)

Dwie osoby zginęły, a kilka ujęto podczas policyjnej akcji antyterrorystycznej przeprowadzonej w mieście Verviers na wschodzie Belgii - poinformowały w czwartek lokalne media, powołując się na przedstawicieli prokuratury.

 

Wcześniej podawano, że ofiar jest trzy. Według telewizji publicznej RTBF, akcja policyjna w Verviers może być częścią większej operacji prowadzonej w kilku miejscach w Belgii.

 

RTBF podało, że kilka osób zostało zatrzymanych przez policję, a w pobliżu dworca, gdzie przeprowadzono operację, słychać było kilka eksplozji i strzały. Dodano, że nie ma ofiar po stronie policji.

 

Agencja Belga poinformowała, że dwóch zabitych i ranny w operacji niedawno wrócili z Syrii i byli pod obserwacją służb. Przypomniała, że dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS), działające głównie na terytorium Syrii i Iraku, rekrutuje bojowników również wśród obywateli państw europejskich, w tym muzułmanów mieszkających w Belgii. Agencja Reutera dodaje, że wśród tamtejszej społeczności wyznawców islamu obserwuje się zwiększenie aktywności radykalnych grup.

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: belgia, terroryzm

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.25

Liczba głosów:

4

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?