Obama i Cameron przeciwko ekstremistom

(fot. The Prime Minister's Office / Foter / CC BY-NC-ND)

Prezydent USA Barack Obama i premier W. Brytanii David Cameron zapowiedzieli w czwartek wspólny front w walce z zagrożeniem stwarzanym przez islamskich ekstremistów i ich "spaczoną ideologię".

 

We wspólnym artykule opublikowanym w czwartek na łamach "Timesa" Obama i Cameron przedstawili zasady amerykańsko-brytyjskiego sojuszu. W czwartek i w piątek obaj przywódcy rozmawiają w Waszyngtonie. W kontekście ubiegłotygodniowych zamachów w Paryżu podkreślili, że ekstremiści nie zdołają zdławić wolności słowa.

 

Zaakcentowali, że bez względu na to, czy będą to "samotni fanatycy, czy organizacje terrorystyczne, takie jak Al-Kaida, Państwo Islamskie, czy Boko Haram, nie damy się zastraszyć ekstremistom".

 

"Pokonamy tych barbarzyńskich zabójców i ich spaczoną ideologię" - zapewnili.

 

Obama i Cameron podkreślili też determinację w przeciwstawianiu się rosyjskiej agresji na Ukrainie. Obiecali utrzymać dyplomatyczną presję na Moskwę. "Jeśli pozwolimy, żeby tak kardynalne łamania prawa międzynarodowego nie zostało powstrzymane, wszyscy ucierpimy z powodu niestabilności, która będzie tego konsekwencją. Nasza mocna i wspólna reakcja jest niedwuznacznym przesłaniem, że społeczność międzynarodowa nie będzie bezczynna wobec podejmowania przez Rosję prób zdestabilizowania Ukrainy" - napisali obaj przywódcy.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?