Dziewczynki dokonały samobójczego zamachu

(fot. Secular Talk / youtube.com)

Dwie około 10-letnie dziewczynki wysadziły się w powietrze w niedzielę w miasteczku na północnym wschodzie Nigerii - przekazała agencja Reutera, powołując się na świadków. W samobójczym zamachu zginęły trzy osoby, a co najmniej 26 zostało rannych.

 

Do podwójnej eksplozji doszło wczesnym popołudniem na targu w miejscowości Potiskum w stanie Yobe, gdzie często mają miejsce zamachy przeprowadzane przez islamistyczną partyzantkę Boko Haram.

 

Jeden ze sprzedawców na targu ocenił, że dziewczynki mogły mieć ok. 10 lat. Według innego świadka w zamachu życie straciły trzy osoby, a co najmniej 26 odniosło obrażenia.

 

To kolejny atak dokonany w Potiskum. W listopadzie co najmniej 48 osób, głównie uczniów, zginęło, gdy zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze podczas szkolnego apelu. W sobotę bomba eksplodowała na lokalnym komisariacie.

 

Również w sobotę co najmniej 16 osób zginęło, a ponad 20 zostało rannych w mieście Maiduguri, na północnym wschodzie Nigerii, w zamachu samobójczym przeprowadzonym przez około 10-letnią dziewczynkę.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~fed 23:44:07 | 2015-01-11
Tragedia. PS. A artykuł obok mamy tytuł: "Chcemy protestów także przeciwko islamofobii". W Potiskum także?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?