Niemiec przyznał się do zabicia ok. 30 pacjentów

Były pielęgniarz z Dolnej Saksonii, który jest oskarżony o dokonanie serii zabójstw na pacjentach, przyznał się do pozbawienia życia około 30 osób - powiedział w czwartek przed sądem w Oldenburgu psychiatra, który jako rzeczoznawca badał oskarżonego.

 

W latach 2003-2005 oskarżony wstrzykiwał ciężko chorym pacjentom hospitalizowanym w szpitalu w Delmenhorst zawyżoną dawkę środka nasercowego. 60 chorych przeżyło pomimo otrzymania przedawkowanego lekarstwa. 38-mężczyzna odrzuca oskarżenia o podobne traktowanie pacjentów w innych szpitalach oraz w czasie, gdy pracował w pogotowiu ratunkowym - pisze agencja dpa.

 

W akcie oskarżenia jest mowa o pięciu przypadkach - zabójstwie trzech osób i usiłowaniu pozbawienia życia dwóch chorych.

 

To już drugi proces w tej sprawie. Sąd w Oldenburgu skazał byłego pielęgniarza w 2008 roku za próbę zabicia pacjenta na siedem lat pozbawienia wolności. Koleżanka z pracy przyłapała go na gorącym uczynku, gdy robił choremu zastrzyk zawierający większą dawkę leku na serce od dopuszczalnej. Już w czasie tego wcześniejszego procesu powstało podejrzenie, że mężczyzna może mieć na sumieniu znacznie więcej ofiar.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~... 15:07:28 | 2015-01-08
Niemcy to akurat mają całkiem bogatą tradycję na tym polu, zwłaszcza napędzani lewicowymi "ideałami". Wczoraj nazizm, dzisiaj eurosocjalizm.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ech 14:37:26 | 2015-01-08
Pewnie biedak uległ propagandzie "godnej śmierci" i idąc z duchem postępu chciał się wykazać.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook