Statek z imigrantami płynie w stronę Apulii

(fot. PAP/EPA/DIETMAR HASENPUSCH)

W kierunku Apulii na południu Włoch płynie statek handlowy pod banderą Mołdawii, na pokładzie którego jest około 600 nielegalnych imigrantów - podały włoskie media. Na pokład jednostki weszli funkcjonariusze włoskiej Straży Przybrzeżnej.

 

O statku "Blue Sky M" pełnym imigrantów poinformowały we wtorek władze Grecji. Jednostka wzywała pomocy na Morzu Jońskim, gdzie panują bardzo złe warunki pogodowe. Według greckich mediów pomocy wzywano także z powodu obecności podejrzanych uzbrojonych ludzi na pokładzie. Tej informacji strona włoska nie potwierdziła.

 

Śmigłowiec włoskiej marynarki wojennej zawiózł na pokład statku, znajdującego się już na włoskich wodach terytorialnych, trzech przedstawicieli Straży Przybrzeżnej. Ich zadaniem jest sprawdzenie stanu technicznego jednostki.

 

Jednocześnie kapitanat portu w Gallipoli w Apulii wyjaśnił, że "Blue Sky M" płynie w stronę tego odcinka włoskiego wybrzeża. Nie zapadła jeszcze decyzja, do którego portu wpłynie statek z imigrantami. Ich narodowość nie jest znana.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook