Miedwiediew ostrzega przed "głęboką recesją"

(fot. PolandMFA / iW / CC BY-ND)

Rosyjskiej gospodarce grozi popadnięcie w okres głębokiej recesji, co władze powinny wziąć pod uwagę przy wyznaczaniu celów - przyznał we wtorek premier Rosji Dmitrij Miedwiediew, cytowany przez agencję RIA-Nowosti.

 

Mówiąc na posiedzeniu rządzącej partii Jedna Rosja, Miedwiediew oświadczył, że władze nie wycofają się ze swoich celów strategicznych i wydatków socjalnych. W przeciwnym razie Rosja pogrąży się w "głębokiej recesji" - zaznaczył.

 

"Jeśli podstawimy przed sobą skromniejsze zadania, pojawi się ryzyko popadnięcia w głębszą recesję (...)" - ostrzegł premier.

 

Miedwiediew podkreślił, że ze względu na sytuację międzynarodową Rosja jest obecnie w gorszym położeniu niż w czasie kryzysu z 2008 roku, ponieważ "wiele krajów skutecznie uderza w rozwój naszej gospodarki".

 

Rosyjskie ministerstwo ds. rozwoju gospodarczego przewiduje spadek PKB w 2015 roku o 0,8 proc. Jednak szef resortu Aleksiej Ulukajew mówił na początku grudnia, że gospodarka Rosji nie jest skazana na recesję i można jej uniknąć.

 

Rosyjska gospodarka, oparta w znacznej mierze na zasobach naturalnych, zmaga się ze spadkiem cen surowców energetycznych, zwłaszcza ropy naftowej. Jednym z przejawów jest gwałtowny spadek wartości narodowej waluty, czyli rubla.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?