We Włoszech aresztowano 14 neofaszystów

(fot. PAP/EPA/CARABINIERI / HANDOUT)

We Włoszech aresztowano w poniedziałek podczas wielkiej operacji policyjnej 14 neofaszystów. Śledczy podali, że zatrzymani planowali zamachy na przedstawicieli władz kraju, funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa i sędziów oraz na urzędy państwowe, w tym podatkowe.

 

Wszystkim postawiono zarzuty przynależności do grupy terrorystycznej o neofaszystowskim podłożu - poinformowała prokuratura. Aresztowanemu przywódcy grupy, 48-letniemu mieszkańcowi okolic miasta Pescara w Abruzji, zarzucono wykorzystywanie m.in. internetowych portali społecznościowych do rozpowszechniania “wywrotowej propagandy" oraz podżegania do rasizmu.

 

Neofaszyści, jak wynika z ustaleń prokuratury, organizowali spotkania w różnych miastach, w trakcie których wraz z przedstawicielami politycznych ugrupowań skrajnej prawicy dyskutowali o możliwości zjednoczenia sił, by doprowadzić do destabilizacji kraju. W jednej z podsłuchanych na wniosek śledczych rozmów członkowie grupy mówią o zakupie w Słowenii karabinów Kałasznikowa.

 

“Wkroczyliśmy do akcji zanim organizacja przystąpiła do działania, a oni plany już mieli" - powiedział na konferencji prasowej w L’Aquili prokurator Fausto Cardella przedstawiając wyniki operacji pod kryptonimem “Czarny orzeł". W jej rezultacie karabinierzy dokonali aresztowań i 50 rewizji w Abruzji, Lombardii, Piemoncie, stołecznym regionie Lacjum i w Kampanii.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 07:26:06 | 2014-12-23
Kiedy władze Ukrainy aresztują banderowskich neonazistów?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~janko 03:46:46 | 2014-12-23
A kiedy aresztowania neokomunistów?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?