Łukaszenka spotka się z Poroszenką w Kijowie

(fot. Okras / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka spotka się w niedzielę z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką w Kijowie - poinformowało w piątek PAP źródło w administracji szefa ukraińskiego państwa.

 

Wcześniej o tym spotkaniu powiedział sam Łukaszenka, który jednak nie podał miejsca, w którym mają odbyć się rozmowy. Ich tematem będzie sprawa wznowienia negocjacji w ramach trójstronnej grupy kontaktowej Ukraina-Rosja-OBWE na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu na wschodniej Ukrainie.

 

"W niedzielę spotkam się z prezydentem Ukrainy. Wczoraj zadzwonił do mnie i poprosił, abyśmy się spotkali, porozmawiali na różne tematy. Ja także wyraziłem takie samo życzenie, gdyż mamy o czym porozmawiać w obecnej sytuacji" - powiedział Łukaszenka w Mińsku.

 

Według słów białoruskiego prezydenta w związku z tą rozmową zdał sobie on sprawę, że władze Ukrainy, w szczególności jej prezydent, nie są absolutnie przeszkodą w rozpoczęciu nowej rundy rozmów w Mińsku.

 

"Jak powiedział (prezydent Poroszenko), oczekuje on obecnie reakcji kierownictw (separatystycznych) republik - ługańskiej i donieckiej. Jeśli tam będzie porozumienie, to w najbliższym czasie mogą znowu się spotkać na tej platformie w Mińsku, żeby kontynuować dialog i pomyśleć, w jakim kierunku pójdą" - powiedział Łukaszenka, który podkreślił, że najważniejszy jest dialog.

 

"Bez względu na to, jak jest to trudne, wiem, że ani prezydent Ukrainy, ani przywódcy Doniecka i Ługańska nie mają innej drogi niż usiąść przy stole negocjacyjnym i zaangażować się w dialog. Musimy rozmawiać. Nie można dalej iść drogą eskalacji i strat wśród niewinnych ludzi" - zaznaczył białoruski prezydent.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook