Wegrzy nie będą pracować w niedzielę

(fot. European Peoples Party / flickr.com)

Od marca przyszłego roku na Węgrzech zakazany będzie handel w niedzielę - taką ustawę przyjął we wtorek parlament głosami centroprawicowej partii rządzącej Fidesz. - Nikt nie powinien być zmuszany do pracy w niedzielę - powiedział premier Viktor Orban.

 

Zakaz zacznie obowiązywać od 15 marca 2015 roku, ale zawiera wiele wyjątków, obejmujących przede wszystkim mniejsze sklepy.

 

Skutki wprowadzenia ustawy w życie odczują przede wszystkim należące do zagranicznych sieci supermarkety, które zaczęły się pojawiać na Węgrzech po demokratycznej transformacji 1989 roku i zarabiają przede wszystkim w niedziele. Wielkopowierzchniowe sklepy decyzją rządu Orbana muszą już płacić nadzwyczajne podatki i inne dodatkowe opłaty - przypomina agencja dpa.

 

Minister gospodarki narodowej Mihaly Varga deklarował wcześniej, że sprzeciwia się temu pomysłowi, gdyż co piąty Węgier robi zakupy w niedzielę. Według właścicieli supermarketów pracę straci z powodu zakazu handlu 15-20 tysięcy osób.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.75

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 22:48:14 | 2014-12-16
Jedno jest pewne (niezależnie od różnego względem Rosji kursu Polski i Węgier od stuleci!): Orban ma wiecie co. Można? Można.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~adamigo 22:44:52 | 2014-12-16
Sralis-mazgalis, nikt pracy nie straci, tylko zacznie wreszcie pracować w tygodniu zamiast odbierać wolne wtorki czy czwartki, z łaski dane przez pazerne francuskie molochy, które u siebie w kraju jakoś się nie ważą fikać. W uczciwym rachunku ekonomicznym trzeba barać pod uwagę koszty społeczne, a nie czekać aż za 15 lat podchowane hordy półbezprizornych dzieci zaczną terroryzować przedmieścia po zmroku, bo się kiedyś komuś przywidziało, że fajnie jest się z wózkiem po galerii w niedzielę pobujać.

Oceń 4 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tomi 18:00:12 | 2014-12-16
Brawo! Kiedy Polska wreszcie tez wprowadzi zakaz handlu w niedziele..

Oceń 12 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?