Organizacje islamskie: to "nikczemny czyn"

(fot. PAP/EPA/SEVEN NEWS TV CHANNEL)

W Australii ponad 40 organizacji muzułmańskich potępiło wzięcie zakładników w kawiarni w Sydney przez uzbrojonego sprawcę. W wystosowanym w poniedziałek oświadczeniu organizacje te nazwały działanie porywacza "nikczemnym czynem".

 

Po wzięciu zakładników w oknie kawiarni ukazała się flaga z napisem "Nie ma boga prócz Boga, a Mahomet jest jego Prorokiem", prawdopodobnie trzymana przez zakładników.

 

"Odrzucamy wszelką próbę odebrania życia niewinnym ludziom, kimkolwiek by byli, i wzbudzenia w sercach lęku i przerażenia" - głosi komunikat wydany przez organizacje muzułmańskie.

Według informacji podanych wyłącznie przez media porywacz zażądał rozmowy telefonicznej z premierem Australii Tonym Abbottem oraz flagi Państwa Islamskiego (IS). Policja, której negocjatorzy nawiązali kontakt ze sprawcą, nie przekazała informacji o jego żądaniach.

 

Z budynku kawiarni do tej pory wydostało się pięcioro zakładników. Nie jest jasne, czy uciekli sami, czy zostali wypuszczeni przez sprawcę. Wewnątrz wciąż pozostaje około 30 zakładników - klientów i pracowników kawiarni.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook