Separatyści zaczęli wycofywać artylerię z DRL?

(fot. snamess / Foter / CC BY-NC)

Prorosyjscy separatyści poinformowali o rozpoczęciu wycofywania artylerii z południowej części samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) - podała w czwartek rosyjska agencja Interfax, powołując się na wiceszefa parlamentu DRL Denysa Puszylina.

 

Według niego wycofywane są działa artyleryjskie o kalibrze większym niż 100 milimetrów.

 

Zapytany o te doniesienia przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko odparł, że w RBNiO "nie ma takich informacji".

 

W czwartek Łysenko przekazał także, że separatyści kontynuują ostrzał ukraińskich sił; są ranni i zabici - dodał. "Pierwszy i główny warunek rozejmu nie jest spełniony - ostrzał nie został wstrzymany. Zawieszenie broni jest przestrzegane tylko przez stronę ukraińską" - wskazał.

 

W środę Łysenko zapowiedział, że ukraińska armia będzie przestrzegała ogłoszonego dzień wcześniej zawieszenia broni w konflikcie z samozwańczymi republikami separatystycznymi na wschodzie kraju.

 

"W związku z tym, że porozumienie działa i widzimy ze strony rebeliantów wielokrotne zmniejszenie prowokacyjnych ostrzałów, zawieszenie broni będzie trwało i mamy nadzieję, że ataki zostaną ograniczone do zera" - powiedział rzecznik RBNiO na codziennej konferencji prasowej w Kijowie.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 20:25:12 | 2014-12-11
A skąd "separatyści" mieli działa artyleryjskie (sic!) o kalibrze większym niż 100 mm. Kupili w sklepie z zabawkami, wygrzebali na szrocie? Przecież to "partyzanci", "bojownicy"  z "DRL". no i może trochę urlopowanych żołnierzy rosyjskich. Wypozyczyli ten sprzęt ze swoich koszar?
Objaśnienia p. Jazmiga są niezbędne.

Oceń 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?