Ewa Kopacz rozmawiała z Barackiem Obamą

(fot. KamilQue / Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0)

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, telefoniczna rozmowa szefowej rządu i prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy dotyczyła spraw międzynarodowych oraz zapowiedzianej na wtorek publikacji raportu Senatu USA na temat więzień CIA.

 

Jak poinformowało CIR w komunikacie, prezydent Barack Obama w rozmowie z premier Ewą Kopacz potwierdził zobowiązania ze szczytu NATO w Newport. Zapewnił również, że Stany Zjednoczone zagwarantują stałą obecność sił amerykańskich na terenie Polski tak długo, jak będzie to konieczne.

 

Podczas rozmowy poruszono temat sytuacji na Ukrainie. Prezydent Obama wskazał na konieczność dalszych konsultacji z Polską, która pełni w tym zakresie wiodącą rolę w UE.

 

Według CIR, prezydent Obama podziękował za to, że Polska nadal jest gotowa podtrzymać swoje zaangażowanie w Afganistanie. Premier Ewa Kopacz wyraziła poparcie dla koalicji przeciw Państwu Islamskiemu i zapewniła, że nasz kraj jest gotowy do kontynuacji udzielania pomocy humanitarnej, a także dopuszcza możliwość innych form wsparcia władz irackich.

 

Jak podało CIR, prezydent Obama poinformował premier Kopacz, że we wtorek zostanie opublikowany raport Senatu USA dotyczący więzień CIA. Obie strony wyraziły nadzieję, że publikacja tego raportu nie wpłynie negatywnie na relacje Polska-USA.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

10

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook