"GPC": Nie dajmy im umrzeć z zimna

(fot. mac_ivan / Foter / CC BY)

W poniedziałek wyrusza na Ukrainę polski konwój humanitarny organizowany przez Stowarzyszenie "Pokolenie" i "Gazetę Polską" - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

 

"Jeżeli pozwolimy Ukrainie umrzeć pod rosyjskimi gąsienicami albo z zimna i głodu, wkrótce sami staniemy w obliczu takich problemów" - mówi redaktor naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz.

 

Jak dodaje, konwój jest organizowany na prośbę czytelników "GP", którzy wspierali organizację poprzednich wysyłek. Pomagają członkowie klubów "Gazety Polskiej", ale i anonimowi biznesmeni, a także ludzie niezamożni, bo każdy grosz się liczy - zaznacza Sakiewicz.

 

Jak przypomina "GPC", w obozach dla uchodźców na Ukrainie przebywa pół miliona uciekinierów, w tym blisko 150 tys. dzieci. Z powodu mrozów i braku żywności może dojść do katastrofy humanitarnej. Członkowie Stowarzyszenia "Pokolenie" szacują, że 80 tys. z nich grozi śmierć.

 

Pomoc trafi do obozów dla uchodźców w Hercowie, do Polaków mieszkających na Żytomierszczyźnie oraz do strefy antyterrorystycznej w Ługańsku i Doniecku - wylicza "Codzienna".

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~janko 09:36:22 | 2014-12-04
Ile osób z zimna umiera w Polsce chociaż żadnej wojny nie mamy?

Oceń 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook