PiS chce debaty europarlamentu o wyborach

(fot. United Nations Photo / Foter / CC BY-NC-ND)

Z inicjatywy europosłów PiS frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE złożyła wniosek o debatę w sprawie przebiegu wyborów samorządowych w Polsce. Eurodeputowani PiS chcą, by debata odbyła się w tym tygodniu na sesji w Strasburgu.

 

Przewodniczący delegacji PiS w PE Ryszard Legutko uzasadnił wniosek tym, że - jak ocenił - "wybory z 16 listopada są pierwszymi po 1989 roku budzącymi tak wiele wątpliwości co do prawidłowości ich przeprowadzenia".

 

"Państwowa Komisja Wyborcza odpowiedzialna za przeprowadzenie wyborów, policzenie głosów i ogłoszenie wyników nie wywiązała się z tego zadania. Zamiast tego mieliśmy festiwal konferencji, błędów i w końcu wyniki, które znacząco odbiegają od badań exit polls. Wszystko to zmusza do zadania pytania o rzeczywisty przebieg tych wyborów" - oświadczył europoseł PiS, cytowany w komunikacie prasowym frakcji EKR.

 

Jego zdaniem takie zdarzenia, jak przerywanie liczenia głosów w komisjach, sposób skonstruowania karty wyborczej czy rozbieżności między wynikami podawanymi przez PKW a Wojewódzkimi Komisjami Wyborczymi "stawiają pod znakiem zapytania rzetelność przeprowadzonych wyborów".

 

"Gdyby takie nieprawidłowości zostały zauważone przez obserwatorów z ramienia OBWE w jakimkolwiek innym kraju, sprawa spotkałaby się z uzasadnionym sprzeciwem ze strony instytucji europejskich, stojących na straży praw demokratycznych" - wskazuje europoseł PiS. "Mam nadzieję, że uda nam się przekonać o tym PE i włączyć sprawę wyborów w Polsce do porządku obrad bieżącej sesji" - dodaje Ryszard Legutko.

 

Ostateczny porządek obrad PE w trakcie sesji w Strasburgu zostanie ustalony jeszcze w poniedziałek po rozpoczęciu posiedzenia po 17.00.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.25

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (12)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~... 03:09:16 | 2014-11-25
Z góry było wiadomo, że Niemcy będą ochraniać swoich przedstawicieli na Polskę i taki wniosek blokować.
Mam jednak nadzieję, że PiS na tej jednej nieśmiałej próbie nie poprzestanie bo międzynarodowa presja na polszewicki reżim może być jedną ze skuteczniejszych metod walki o utrzymanie w Polsce resztek demokracji.
A najbliższe wybory prezydenckie i do parlamentu bez niezależnych obserwatorów OBWE w tej sytuacji w ogóle nie mają racji bytu. Niezależnych również od Berlina i Moskwy oczywiście. Gwarancji pełnych to co prawda i tak nie daje, ale przynajmniej chamskie fałszowanie wyników istotnie utrudni.

Oceń 4 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~daf 01:12:45 | 2014-11-25
Naruszenie prawa wyborczego i podstaw demokracji zgłosić do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Tymczasem z informacji podanych przez PKW wynika, że ok. 50 proc. Polaków zagłosowało na prokremlowskie PO-PSL. Następne wybory wygra Putin? Janukowycz upadł, bo zapomniał o prostej prawdzie: gdy ludzie nie wierzą, że kartka wyborcza coś znaczy, idą na Majdan

Oceń 9 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wojt 49 21:50:07 | 2014-11-24
Proponuję, zgłoszenie swoich zastzreżeń przez PIS odnośnie wyborów na kolejnym specjalnie powołanym synodzie biskupów, bo takiej alternatywy jeszcze oni nie przedstawili. Jeden przez drugiego w swoich bzdurnych pomysłach chcą się przypodobać swojemu Prezesuniowi. Kto nie jest z nami jest przeciwko nam - stary slogan jak odgrzany kotlet schabowy.

Oceń 5 14 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ely 19:44:52 | 2014-11-24
Unia odrzuciła, a właściwie Niemcy odrzuciły, bo im na rękę są rządy PO-PSL. Jak pieniądze unijne dla samorządów mają dzielić osoby bez legitymacji wyborczej ?????? Pewnie na szerzenie gender w szkołach i dla swoich

Oceń 12 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mm 18:27:07 | 2014-11-24
Platforma zablokowała wniosek PiS. Nie będzie debaty w PE o wyborach samorządowych.

http://niezalezna.pl/61734-platforma-zablokowala-wniosek-pis-nie-bedzie-debaty-w-pe-o-wyborach-sa...

JEŚLI  WYCZERPANE  ZOSTANĄ  PROCEDURY  DEMOKRATYCZNE, NIE  MA  ZGODY  NA  DEBATĘ  W  SEJMIE  NA  TEMAT SFAŁSZOWANYCH  WYBORÓW  SAMORZĄDOWYCH,  TO  NIE POZOSTAJE  POLAKOM  NIC  INNEGO,  JAK  MASOWE DEMONSTRACJE  ZE  STRAJKIEM  GENERALNYM  WŁĄCZNIE.

Oceń 16 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook