Orban o finansowych potrzebach Ukrainy

(fot. PAP/EPA/ANDRIUS UFARTAS)

Premier Węgier Viktor Orban w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Handelsblatt" ocenił, że Ukraina jest obecnie skazana na wsparcie Zachodu i że koszt tej pomocy to ok. 25 mld euro rocznie.

 

"Musimy wyjaśnić, kto zapłaci tych 25 miliardów euro rocznie, koniecznych do podtrzymania Ukrainy" - powiedział Orban w wywiadzie, który ukaże się w poniedziałkowym wydaniu gazety. Fragment jego wypowiedzi został opublikowany w niedzielę.

 

"Tu chodzi o koszt ponoszony na rzecz Ukrainy, państwa nienależącego do Unii Europejskiej" - podkreślił premier Węgier.

 

Zaznaczył, że jest w stanie wyobrazić sobie Ukrainę przyjętą w średniej perspektywie do UE. "Uważamy członkostwo Ukrainy za warte zachodu, ale w tym celu kraj ten musi być stabilny politycznie i gospodarczo oraz być w stanie kontrolować własne granice" - ocenił.

 

Węgrom zależy na tym, by między nimi a Rosją istniała suwerenna Ukraina - powiedział Orban. "Mieliśmy wspólną granicę ze Związkiem Radzieckim i długo trwało, nim udało nam się jej pozbyć. Nie chcemy jej z powrotem" - dodał.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.5

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazg 10:08:47 | 2014-11-24
Jaki jest sens finansowanie kraju, którym rządzą idioci, złodzieje i bandyci? Skoro nie żal im forsy na wojnę domową i bez wahania niszczą przemysł i miasta Donbasu, to oznacza, że są to idioci i bandyci. Na tej wojnie obławiają się rządzący oligarchowie, to z kolei oznacza, iż są to złodzieje.

Moim zdaniem warunkiem rozmów z rządem ukraińskim nt. pomocy powinno być natychmiastowe wycofanie wojsk z Donbasu i rozpoczęcie rozmów z przedstawicielami mieszkańców tego regionu. W innym przypadku ci idioci, bandyci i złodzieje rozkradną każde pieniądze, a resztę przeznaczą na wojną.

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~nabro 22:58:24 | 2014-11-23
ORBAN ciekawe kto Węgrom pomagał jak mieliście socjalizm w swoim kraju. Pewnie do wszystkiego w 100% doszedł sam. Typowy Zosiek Samosiek z tego ORBANA

Oceń 1 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook