Atak zimy na Stany Zjednoczone

(fot. jpellgen / Foter / CC BY-NC-ND)

Prawie wszystkie 50 stanów USA doświadczyło we wtorek fali chłodu. Temperatura spadła do ok. 0 st. lub nieco poniżej. Na północy i wschodzie wystąpiły opady śniegu oraz zawieje i zamiecie.

 

Buffalo, w stanie Nowy Jork, nawiedziła burza śnieżna, która w znacznym stopniu sparaliżowała miasto.

 

Wystąpiły znaczne utrudnienia na drogach, w tym na głównej autostradzie stanowej New York State Thruway. Zawieje śnieżne zmusiły władze do zamknięcia odcinka tej drogi długości 212 km prowadzącego wzdłuż wybrzeży jezior Erie i Ontario. Policjanci na skuterach śnieżnych i w samochodach terenowych dostarczali uwięzionym w zaspach kierowcom koce i gorące napoje. Dan Weiller z zarządu dróg stanowych powiedział, że na odcinku ok 7 km utknęło ponad 150 samochodów.

 

Meteorolodzy przyznają, że obecne warunki pogodowe w stanie Nowy Jork przypominają raczej styczeń niż listopad i prognozują, że w niektórych rejonach stanu może spaść nawet powyżej 1 metra śniegu. Śnieżyce spowodowane są przez tzw. efekt jezior kiedy zimny front, któremu towarzyszą silne wiatry, przechodzi nad cieplejszymi Wielkimi Jeziorami.

 

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo wprowadził stan wyjątkowy w 10 okręgach. Zmobilizowano nawet Gwardię Narodową do niesienia pomocy mieszkańcom małych miejscowości.

 

W stanie New Hampshire oblodzone drogi były przyczyną serii wypadków a w stanie Michigan silne wiatry i opady śniegu spowodowały chaos w komunikacji lotniczej.

Fala zimna dotarła głęboko na południe do stanów Georgia i Floryda, gdzie ma utrzymać się przez kilka dni.

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: usa, śnieg, atak zimy

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 09:19:48 | 2014-11-19
Czyżby "powtórka" z ubiegłego roku?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?