7 tys. rosyjskich żołnierzy na wschodzie Ukrainy

(fot. PAP/EPA/PHOTOMIG)

Na siedem tysięcy żołnierzy szacuje szef MSW Ukrainy Arsen Awakow rosyjską obecność wojskową na wschodnich terytoriach opanowanych przez separatystów. Ukraina stoi na krawędzi otwartej inwazji - powiedział w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie.

 

"Jesteśmy na progu kolejnego etapu ataku na dużą skalę. Na terytoriach obwodu donieckiego i ługańskiego w ostatnich tygodniach skoncentrowały się grupy rosyjskich wojsk. Około siedmiu tysięcy. Nasi dyplomaci mówią o tym publicznie" - oświadczył Awakow w rozmowie z portalem "Insider".

 

"Czy dojdzie do inwazji? Jest to pytanie z serii, czy psychicznie chory dostanie kolejnego ataku. Może tak, a może nie. To wszystko zależy od naszej gotowości i konsolidacji" - podkreślił.

 

Minister przyznał, że Ukraina nie jest gotowa do wojny z Rosją, jednak nie odda swego terytorium bez walki. "I sądzę, że społeczeństwo rosyjskie nie wytrzyma szoku, związanego z ofiarami (tej walki). Właśnie dlatego nasze siły zbrojne znajdują się dziś w strefie obronnej" - powiedział Awakow.

 

Według Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w ciągu ostatniej doby na terenach objętych operacją antyterrorystyczną zginęło sześciu ukraińskich wojskowych, a dziewięciu zostało rannych.

 

Najbardziej aktywne działania przeciwko wojskom rządowym prowadzone są w Doniecku oraz w okolicach Ługańska i miasta Debalcewe - poinformował w poniedziałek rzecznik RBNiO Andrij Łysenko.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~pogromca kukułek 16:51:19 | 2014-11-17
A kremlowska kukułka stuka i stuka. Nawet się nie wysila, byle wierszówkę wyrobić.

Oceń 4 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 16:44:05 | 2014-11-17
Rosjanie poprosili zachodnie kraje w OBWE, aby przedstawili dowody na to, że w Ukrainie jest rosyjskie wojsko, ale okazało się, że takich dowodów nie ma.

Za to Deon powtarza kolejne kłamstwa Ukraińców i nawet się nie wstydzi.

Oceń 2 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook