Państwo Islamskie wprowadzi własną walutę

(fot. Francois Gatete / youtube.com)

Przywódca dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) Abu Bakr al-Bagdadi nakazał wprowadzić na podbitych terytoriach własną walutę. Islamiści mają bić specjalne złote, srebrne i miedziane monety - podała w piątek agencja Associated Press.

 

Agencja powołuje się na informacje opublikowane w czwartek wieczorem na stronie internetowej należącej do IS. Bagdadi chce, aby nowe monety "zastąpiły system monetarny tyranów" narzucany przez Zachód, aby "niewolić muzułmanów". Decyzja przywódcy została zaakceptowana przez komisję doradców IS.

 

Podczas weekendu telewizja Al-Arabija podała informację, jakoby Bagdadi został ranny podczas ataku lotnictwa - irackiego bądź amerykańskiego. Informacji tych nie potwierdziły źródła irackie ani amerykańskie.

 

IS na opanowanych obszarach Iraku i Syrii proklamowało kalifat, na którego czele stoi Bagdadi jako kalif. Na kontrolowanych przez dżihadystów terytoriach obowiązuje prawo szariatu.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 23:16:35 | 2014-11-14
Sytuacja stanie się czytelna. Ten, kto zaakceptuje ich walutę, tym samym poprze. Pole będzie jasne i czytelne. I tak wiadomo nie od dziś, że ISIL otrzymuje potężne pieniądze. Skąd? M.in. z Arabii Saudyjskiej, która pozoruje neutralność, a w praktyce wykłada ciężką kasę na finansowanie morderców z ISIL. Mamy czego się bać, tym bardziej, że już oficjlanie potwierdzono połączenie sił ISIL i Al Kaidy. Kwestią czasu jest dołączenie Bokko Haram. Pozostaje nam nadal siła modlitwy...

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook