Separatyści ostrzelali boisko. Zginęły dzieci

(fot. EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO)

Boisko szkolne w Doniecku na wschodniej Ukrainie, gdzie wybuch pocisku artyleryjskiego zabił w środę dwóch chłopców i ranił kilku ich kolegów, zostało ostrzelane przez prorosyjskich separatystów - wynika z wypowiedzi rzecznika MSZ Ukrainy Jewhena Perebyjnisa.

 

"Pocisk, który zabił dzieci w Doniecku, został wystrzelony z terytorium kontrolowanego przez terrorystów" - napisał w czwartek na swoim Twitterze, podając link do strony internetowej, na której przeanalizowano tor lotu pocisku.

 

Ze zdjęć opublikowanych przez serwis internetowy [email protected] wynika, że boisko zostało ostrzelane przez siły separatystyczne.

 

Do zdarzenia doszło w środę po południu. W wyniku wybuchu na boisku przy szkole, która znajduje się ok. 3 kilometrów od lotniska w Doniecku, dwóch grających w piłkę nastolatków zginęło, a czterech zostało rannych. Wszyscy byli w wieku 14-21 lat.

 

Boisko zbudował rok wcześniej jeden z najbogatszych obywateli Ukrainy i mieszkaniec Doniecka, Rinat Achmetow.

 

W dzieciństwie był on uczniem szkoły, na boisku której miała miejsce tragedia. Achmetow zadeklarował, że wesprze rodziny ofiar. "Wzywam wszystkich do przerwania ognia! Przestańcie zabijać cywili! Przestańcie zabijać dzieci!" - zaapelował w wydanym oświadczeniu.

 

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin zwrócił się do Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), by na miejsce eksplozji wysłała obecnych w tym regionie obserwatorów. Mają oni przybyć tam w najbliższym czasie.

 

"Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci nieludzką napaścią na szkołę. Zaapelowałem do OBWE o natychmiastowe wysłanie obserwatorów w miejsce przestępstwa" - napisał Klimkin na Twitterze, wyrażając nadzieję, że winni ostrzału szkoły zostaną ukarani.

 

Według ONZ w konflikcie między separatystami a wojskami rządowymi na wschodniej Ukrainie zginęło dotychczas ponad 4 tysiące osób.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (17)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 17:07:38 | 2014-11-06
Boisko ostrzelali banderowcy. Domy w Doniecku i w innych miastach noszą ślady ostrzału z zachodniej strony.

Wedle Deonu, powstańcy jadą na tereny banderowskich okupantów, żeby ostrzeliwać swoje domy i swoich ziomków.

Oceń 4 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Cardona 15:11:14 | 2014-11-06
Tylko idiota jest w stanie uwierzyć, że "separatyści" ostrzelali własne rodziny. Mordercy z Kijowa myślą, że przejdzie każde łgarstwo. W tym są lepsi niż propaganda hitlerowska.

Oceń 6 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 14:21:07 | 2014-11-06
Może to nieladnie ale ja życzę specom od strzelania do dzieci prawdziwych, dobrze uzbrojonych przeciwników. Niech wtedy pokażą swoje męstwo!

Oceń 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?