SBU ostrzega przed udziałem w wyborach

(fot. PAP/EPA/ANASTASIA VLASOVA)

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ostrzegła w sobotę mieszkańców kontrolowanych przez separatystów obszarów na wschodzie kraju, by ze względu na swoje bezpieczeństwo nie uczestniczyli w organizowanych przez nich w niedzielę wyborach.

 

SBU uważa, że w dniu głosowania w tzw. republikach ludowych - Donieckiej i Ługańskiej (DRL i ŁRL) rebelianci szykują ataki na ludność cywilną, by zrzucić za nie winę na władze ukraińskie. Resort zapewnił, że siły rządowe nie będą prowadziły w niedzielę działań bojowych przeciwko cywilom.

 

SBU poinformowała, że przed wyborami obserwowana jest większa, niż zazwyczaj, aktywność bojowników i obecnych w obwodzie ługańskim i donieckim oddziałów armii rosyjskiej.

 

"Na sprzęt wojskowy nanoszone są napisy i oznakowania Gwardii Narodowej i Sił Zbrojnych Ukrainy. Bojownicy przebierają się w mundury ukraińskich wojskowych. Bandyckie ugrupowania zamówiły i już otrzymały ponad 5 tysięcy mundurów Gwardii Narodowej. Do Donbasu przyjeżdżają rosyjscy dziennikarze" - czytamy w komunikacie.

 

SBU powtórzyła, że wybory do władz DRL i ŁRL są niezgodne z ukraińskim prawem, a udział w nich jest niebezpieczny dla życia. "Te pseudowybory nie będą miały niczego wspólnego z wolnym głosowaniem. Sfałszowane wyniki już zostały podliczone, a wy (żyjący tam obywatele) jesteście dla ich organizatorów tylko statystami" - ostrzegły służby.

 

W niedzielę na kontrolowanych przez separatystów terytoriach mają się odbyć wybory do parlamentów i wybory szefów władz wykonawczych DRL i ŁRL. Rosja zapowiedziała już, że uzna wyniki głosowania. Władze w Kijowie określiły to stanowisko jako prowokację i wyraziły przekonanie, że żaden cywilizowany kraj nie uzna wyborów za zgodne z prawem.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (16)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~a-psik 07:34:38 | 2014-11-03
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ostrzegła w sobotę mieszkańców kontrolowanych przez separatystów obszarów na wschodzie kraju, by ze względu na swoje bezpieczeństwo nie uczestniczyli w organizowanych przez nich w niedzielę wyborach.
...
A co, SBU zaplanowała trochę zamachów?
Z rezunami nigdy nic nie wiadomo, swoich przecież też rżnęli.

Oceń 4 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 00:56:15 | 2014-11-02
http://russian.rt.com/article/57382
--------------
2 listopada 2014 roku odbędą się wybory przewodniczącego i członków zgromadzenia DNR. Centralna komisja wyborcza dopuściła do wyborów dwa społeczne ruchy: "Republika Doniecka" i  "Wolny Donbas". (...) Eksperci mówią, ze te wybory pozwolą zalegalizować status tymczasowych władz. ... Przebieg wyborów będą śledzić także międzynarodowi obsearwatorzy .... Decydujący krok dla ustanowienia pokoju i stabilizacji - tak mieszkańcy Donbassu oceniają zbliżające się wybory w DNR i ŁNR.
------------
Prawdziwy cud Kremla. Z niczego, wyłącznie potęgą wyobraźni, Kreml wyczarował "ludowe republiki", "zgromadzenia ludowe", "wybory pod nadzorem obserwatorów", "ruchy społeczne" itp itd.

Oceń 2 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Alf 22:12:55 | 2014-11-01
Dziś przypada rocznica Obrony Lwowa przez Orlęta Lwowskie w 1918 r., "Mamo otwórz oczy/Z uśmiechem do mnie mów/ Ta krew co z piersi broczy/ To mamo za nasz Lwów", dlatego warto, dziś lub jutro, zapalić znicz i wspomnieć w modlitwach Obrońców sprzed lat:
http://isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=10034

Oceń 5 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 16:18:11 | 2014-11-01
Ta 5 tys. mundurów zamówionych rzekomo przez powstańców, kto i kiedy miałby nosić? Ile wojska mają powstańcy?

Tam mieszkańcom nie zagrażają powstańcze wojska, lecz ostrzał artyleryjski armii ukraińskiej oraz prywatnych batalionów oligarchów, takich jak Kołomojski.

Oceń 4 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?