Putin o odrodzaniu się faszyzmu

(fot. theglobalpanorama / Foter / CC BY-SA 2.0)

Prezydent Rosji Władimir Putin uznał we wtorek za skrajnie ważne przeciwstawianie się wszelkim próbom odrodzenia ideologii faszystowskiej i fałszowania wspólnej historii Rosji i Ukrainy. Tego dnia Ukraina obchodzi rocznicę wyzwolenia w 1944 roku.

 

Z okazji w 70. rocznicy wyzwolenia Ukrainy spod faszystowskiej okupacji Putin skierował życzenia do weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i narodu Ukrainy, podkreślając, że narody Rosji i Ukrainy powinny troskliwie chronić tradycje braterskiej przyjaźni.

 

"Nasi ojcowie i dziadowie wspólnie, w zwartym szyku, mężnie i ofiarnie walczyli o wolność i niezawisłość ojczyzny, gromili wroga i przybliżali długo oczekiwane zwycięstwo" - zaznaczył Putin.

 

Podkreślił, że wyjątkowo ważne jest wychowywanie nowego pokolenia zgodnie z najwyższymi wartościami patriotycznymi, aktywne przeciwdziałanie wszelkim próbom odrodzenia ideologii faszystowskiej, narodowościowych waśni i fałszowania wspólnej historii.

 

Putin życzył "ukraińskim weteranom Wielkiej Wojny Ojczyźnianej dużo zdrowia, pomyślności i hartu ducha, a całemu narodowi Ukrainy - pokoju i rozkwitu".

 

Wielką Wojną Ojczyźnianą Rosjanie nazywają tę część II wojny światowej, w której ZSRR walczył po stronie koalicji antyhitlerowskiej (1941-45).

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (10)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~aik 09:54:13 | 2014-10-29
>...wyjątkowo ważne jest wychowywanie nowego pokolenia zgodnie z najwyższymi wartościami patriotycznymi, aktywne przeciwdziałanie wszelkim próbom ... fałszowania wspólnej historii.
TAK. W szczególności ważne jest żeby młode pokolenie poznawało PRAWDZIWĄ historię swojego narodu - zaczynając od Hołodomoru, który powinien być wyraźnie uznany za ludobójstwo.

Oceń 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 16:19:26 | 2014-10-28
Z pozoru brzmi to ładnie i trudno się nie zgodzić, tylko, że owa "jedność" to jest tutaj raczej groźbą, coś jak siekiera lub młot. "Jedność" Ukraińców w czasie II Wojny Światowej to rzecz nieistniejąca. Tutaj Putin chce narzucić własną wersję "jedności". To dokładnie tak samo, jakby w Polsce grzmieć o wspólnocie patriotycznych sił walczących z faszystami u boku Armii Czerwonej.

Oceń 3 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~benek 15:31:00 | 2014-10-28
Niech ten wasal siedzi cicho!
http://arturprosty.blogspot.com/2014/10/jak-rosja-staa-sie-wasalem-chin.html

Oceń 3 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 15:09:21 | 2014-10-28
"Diabeł  się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni" - Pan Zagłoba

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kemot 14:43:28 | 2014-10-28
przyganiał kocioł garnkowi

Oceń 2 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook