Rzecznik MSZ Rosji: Sikorski zaplątał się

(fot. PAP/Jakub Kamiński )

Jako "skandaliczną historię" ocenił w czwartek rzecznik MSZ Rosji Aleksandr Łukaszewicz wypowiedź byłego szefa dyplomacji Polski Radosława Sikorskiego na temat rozmów przywódców dwóch krajów Władimira Putina i Donalda Tuska w 2008 roku w Moskwie.

 

- Wygląda na to, że Sikorski zaplątał się w faktach. Jego niejednokrotne oświadczenia dla mediów i wyjaśnienia, że miał na myśli nie to, co powiedział, same mówią za siebie - oznajmił rzecznik rosyjskiego MSZ na konferencji prasowej w Moskwie.

 

- Zanim zabierze się głos na tak delikatny temat, należy zadać sobie trud i poznać fakty. A dopiero potem wychodzić do prasy - powiedział Łukaszewicz. Jego zdaniem "wykorzystywanie mediów do podobnych wypowiedzi z nie najlepszej strony charakteryzuje tego znanego polityka".

 

Sikorski wywołał polityczną burzę swoją wypowiedzią dla amerykańskiego portalu Politico. Portal napisał, cytując Sikorskiego, że w 2008 roku podczas wizyty Tuska w Moskwie, Putin miał proponować szefowi polskiego rządu udział w podziale Ukrainy.

 

We wtorek marszałek Sejmu, b. szef MSZ powiedział, że w sprawie przebiegu rozmów w Moskwie "zawiodła" go pamięć.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?