Separatyści nie przeniosą daty wyborów

(fot. PAP/EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO)

Separatyści z obwodu donieckiego na wschodzie Ukrainy oznajmili w poniedziałek, że nie przeniosą wyborów do swych władz i przeprowadzą je 2 listopada. Wybory w tym terminie zapowiadają też separatyści z obwodu ługańskiego. Wcześniej rozważano datę 9 listopada.

 

Roman Lagin, który jest szefem komisji wyborczej w powołanej przez separatystów Donieckiej Republice Ludowej (DRL) powiedział, że parlament DRL zadecydował o przeprowadzeniu 2 listopada wyborów do parlamentu oraz szefa władz wykonawczych DRL. "Rada Najwyższa (parlament) zadecydowała o przeprowadzeniu wyborów w pierwotnej dacie (...). Zdążymy i zmieścimy się w terminie" - zapewnił.

 

Dodał, że premier DRL Ołeksandr Zacharczenko jako pierwszy złożył dokumenty wymagane do rejestracji kandydatury na stanowisko szefa republiki. O ten urząd ubiega się sześciu kandydatów - powiedział Lagin.

 

Ze swej strony szef lojalnej wobec Kijowa ługańskiej administracji obwodowej Hennadij Moskal poinformował, że separatyści z Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL) rozpowszechniają ulotki z zapowiedzią wyborów 2 listopada. Zapowiadają też, że 9 listopada odbędzie się referendum na kontrolowanym przez nich terytorium. Mają być na nim zadane dwa pytania: czy mieszkańcy ŁRL widzą swoją przyszłość w składzie Ukrainy, czy też jako odrębna republika.

 

Przedstawiciele DRL i ŁRL ostrzegli wcześniej, że w obu regionach nie będzie przedterminowych wyborów do parlamentu Ukrainy wyznaczonych na 26 października ani wyborów lokalnych zaplanowanych przez władze w Kijowie na 7 grudnia. Później pojawiła się informacja, że wybory organizowane przez władze samozwańczych republik mogą się odbyć 9 listopada, gdyż ze względów organizacyjnych nie będzie można ich przeprowadzić tydzień wcześniej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 14:37:36 | 2014-10-13
I niezwykle wysoka, patriotyczna frekwencja.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kemot 13:39:13 | 2014-10-13
Znane są już wynmiki

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook