OBWE: dwa pierwsze drony na Ukrainie

(fot. PAP/EPA/KONSTANTIN GRISHIN)

Na Ukrainę przybyły w poniedziałek dwa pierwsze drony, które mają nadzorować przestrzeganie rozejmu na wschodzie kraju - poinformowała Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). W tej chwili drony przechodzą procedury celne.

 

OBWE w sumie chce rozmieścić cztery samoloty bezzałogowe na granicy rosyjsko-ukraińskiej oraz w strefie walk - powiedział agencji AFP rzecznik OBWE Michael Bociurkiw. Nie sprecyzował, kiedy misję będą mogły rozpocząć dwie pierwszy maszyny.

 

Jak dodał rzecznik, OBWE ma nadzieję na to, że wkrótce podwojona zostanie liczba obserwatorów na wschodzie Ukrainy; obecnie jest ich 80.

 

Podpisany 5 września w Mińsku rozejm był wielokrotnie naruszany. Najintensywniejsze walki toczą się wokół lotniska w Doniecku, głównego miasta będącego pod kontrolą separatystów.

Ponadto w niedzielę francuski minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian ogłosił, że jego kraj, wspólnie z Niemcami, chce wysłać na Ukrainę samoloty bezzałogowe "w najbliższych dniach". "Niemcy i Francuzi są w trakcie rozmów z OBWE w celu monitorowania prawidłowego przestrzegania rozejmu" - powiedział minister francuskim mediom.

 

Bociurkiw zastrzegł, że nie wie, czy drony te będą latać w ramach misji OBWE czy osobno.

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: obwe, ukraina, dron

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook