Władimir Putin o wyborach na Ukrainie

(fot. EPA/MAXIM SHIPENKOV)

Prezydent Rosji Władimir Putin wyraził w czwartek nadzieję, że wybory parlamentarne na Ukrainie, które mają się odbyć 26 października, będą sprzyjać stabilizacji w tym kraju, co, jak podkreślił, jest też w interesie Rosji.

 

"Mam nadzieję, że wybory do parlamentu Ukrainy przebiegną jak należy i w końcu nastąpi długo oczekiwana stabilizacja polityczna" - oświadczył Putin, który odpowiadał na pytania na Forum Inwestycyjnym "Rosja zaprasza".

 

"Wychodzimy z założenia, że wszyscy ludzie, którzy mieszkają w dowolnym zakątku Ukrainy, będą korzystać z pełni praw, zagwarantowanych normami prawa międzynarodowego i ukraińskiego" - powiedział Putin, wyjaśniając, że chodzi o wyeliminowanie dyskryminacji językowej, etnicznej, religijnej.

 

"Jedynie w ten sposób można zachować integralność terytorialną państwa, tylko tak można wrócić do jedności i zapewnić rozwój gospodarki i sfery socjalnej" - powiedział Putin, zapewniając, że Moskwa będzie sprzyjać wychodzeniu Ukrainy z kryzysu politycznego i gospodarczego. Zaznaczył, że "bez względu na tragedię, z którą obecnie mamy do czynienia, zwłaszcza na południowym wschodzie, naród ukraiński zawsze był i będzie najbliższym bratnim narodem Rosjan".

 

"Jesteśmy zainteresowani posiadaniem wiarygodnego przewidywalnego partnera i sąsiada" - powiedział Putin.

 

Kijów i Zachód zarzucają Rosji wspieranie prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy. Rosja zaprzecza zarzutom, niemniej przypomina, że cześć narodu ukraińskiego chce bronić swych praw do języka ojczystego, jakim dla nich jest rosyjski, a także swej kultury i historii.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook