Atak separatystów na lotnisko w Doniecku

(fot. EPA/Oleg Petrasjuk)

Prorosyjscy bojownicy przypuścili w czwartek rano zmasowany atak na lotnisko w Doniecku, którego od miesięcy bronią znajdujące się tam nieliczne oddziały wojsk ukraińskich - poinformowało w Kijowie biuro prasowe operacji antyterrorystycznej.

 

Lotnisko, które w środę rebelianci atakowali bez powodzenia aż czterokrotnie, szturmowane jest w czwartek od godz. 6 (godz. 5 w Polsce).

 

"Dzień wcześniej niekontrolowane przez nikogo formacje zbrojne ostrzeliwały pozycje sił ukraińskich z wykorzystaniem czołgów, mobilnych zestawów rakietowych Grad, artylerii i moździerzy. Teren lotniska szturmowany był cztery razy" - czytamy na profilu dowództwa operacji antyterrorystycznej na Facebooku.

 

W środę w mediach ukraińskich pojawiły się informacje, że separatyści opanowali dwa terminale lotniska w Doniecku, jednak w godzinach nocnych rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko sprostował te doniesienia.

 

"Ukraińskie oddziały desantowe odparły ten atak. W walkach zabito siedmiu terrorystów, a około dziesięciu zostało rannych. Po stronie ukraińskiej strat nie ma. Lotnisko pozostaje pod całkowitą kontrolą sił operacji antyterrorystycznej" - powiedział Łysenko gazecie internetowej "Ukrainska Prawda".

 

Na wschodzie Ukrainy od 5 września teoretycznie obowiązuje rozejm między siłami rządowymi a oddziałami separatystów, które są wspierane przez wojska rosyjskie.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.33

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (82)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~tomek 11:18:36 | 2014-10-12
http://www.pch24.pl/w-obwodzie-lwowskich-obchodza-rocznice-powstania-upa,31459,i.html

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kemot 22:08:07 | 2014-10-10
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16785369,Rosyjska_aktywistka__Na_Ukrainie_zginelo...

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

theONA 21:41:06 | 2014-10-10
Cytuję użytkownika ~Alf:
"Rozumiem, że swastyki oraz to, że za wschodnią granicą państwo ewoluuje w stronę faszyzmu nie jest dla Ciebie problemem. Tak się składa, że znam członka prawego sektora i wiem jak mają wyprane mózgi. Natomiast akcja Rosji jest dla mnie innym wątkiem. Ja tylko postrzegam, że powstaje zagrożenie na wschodzie i będziemy musieli się zmierzyć z tym my lub nasze dzieci. Czy wiesz, że ambasador Ukrainy podczas uroczystości w Przemyślu powiedział, że stoimy na rdzennie ukraińskiej ziemii? Wiesz, że dla nich ziemia do Sanu jest do "odzyskania"?"

Naprawdę takie słowa wypowiedział ambasador Ukrainy podczas uroczystości w Przemyślu? Pytam poważnie, bo dla mnie to nie wiem, co to jest, to szokujące, to nie do zaakceptowania. Ziemia do odzyskania? 

Oceń 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~do zwolenników Nowej Prawicy JK 19:13:56 | 2014-10-08
„Nergala” wsparli politycy Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikkego.
Uznali oni, że do odwołania koncertu w ogóle nie powinno dojść. – Jesteśmy partią prawicową i konserwatywną, ale odwoływanie w XXI wieku wydarzenia kulturalnego ze względu na protesty fanatyków religijnych to przesada i wstyd  – ocenia przedstawiciel tej partii, Karol Nowacki.

http://www.pch24.pl/nergal--odwolanie-mojego-koncertu-to-faszyzm,31389,i.html

po raz kolejny wyszło szydło z worka. Następna partia z serii V-tej kolumny.

Oceń 7 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 13:49:16 | 2014-10-08
Najnowsza odsłona kultu Putina:
http://en.protothema.gr/the-12-labors-of-putin-like-hercules-only-better-see-photos/
Putin jako współczesny Herkules. Bardzo interesująca jest zwłaszcza praca nr 11, Putin jako niosący pokój we wschodniej Ukrainie. 
Trzeba jednak mocno nagiąć "licencia poetica" jeśli artyście czołgi, artyleria,  rakiety klasy ziemia-ziemia typu Grad czy rakiety klasy ziemia-powietrze klasy BUK wyszły na tym obrazie jako gołębie pokoju, ale artystom można na wiele pozwolić. NIe czepiajmy się drobiazgów.

Oceń 4 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

racjonalista 23:53:15 | 2014-10-07
Putin wyprał wam mózgi. Na Ukrainie ten znak to skrót hasła Ідея Нації, czyli idea narodowa. Czy Ukraińcy nie walczą za swój kraj? Na jaką symbolikę mają się powoływać, socjalistyczną? Republikańską? Powołują się na narodową, co chyba dość zrozumiałe. Czy my, gdy walczyliśmy o Polskę, nie pisaliśmy PW? Czy stawaliśmy się przez to faszystami, chociaż tak nas nazywano?
Kreml rozmaite plotki dotyczące jakiegoś wydumanego faszyzmu na Ukrainie, a sam wywołał na tej Ukrainie wojnę. Faszysta w ustach Rosjanina, czy użytecznego idioty na usługach Imperium, to człowiek sprzeciwiający się rosyjskiemu imperializmowi. To niemal komplement.

Oceń 11 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Sowa 17:15:08 | 2014-10-06
  Symbolika  nazistowska  była  bardzo  bogata i złożona.  To nie  tylko  słynna swastyka.
  W stosowanej przez siebie symbolice   Hitler, jego otoczenie i podwładni  nawiązywali  do świata przedchrześcijańskiego - mitologii i idei germańskiej oraz pozachrześcijańskiego - szeroko pojętego  okultyzmu i ezoteryzmu (A . Hitler i jego  akolici  pasjonowali się  tą  tematyką).   Poza błyskawicami, swastykami,  czarnym słońcem czy wilczym hakiem itp.  znakami graficznymi  również  liczby  miały przypisane  konkretne znaczenie,  np  1919  oznaczało  "SS"

Oceń 1 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 15:02:35 | 2014-10-06
Jaki jest symbol na rękawie tego żołnierza i co oznacza to N uzupełnione pionową kreską. Słyszymy tu swastyce, o SS itp, czy to wciskanie nam ciemnoty?  O ile pamiętam swastyka i błyskawice SS wyglądały inaczej.

Oceń 7 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 20:34:27 | 2014-10-04
":Azow" jest jednym z niewielu oddziałów ukraińskich, który radzi sobie z ruskimi bandytami i leje ich równo, a w jego szeregach walczy wielu mkieszkańców Ukrainy wschodniej. To doprowadza Rosje, jej agenturę i "poputczików"  do szału. Stąd nieustanne zaklęcia o "banderowcach" "faszystach" itp. Na Ukrainie sytacja polityczna i sympatie są zróżnicowane, w tym odnajdują się również ci dla których Bandera UPA oraz OUN byli bojownikami o "samostijną"  Ukrainę. Nie musimy się na to godzić pomagając na wiele sposobów Ukrainie. Być może dojdzie kiedyś do pojednania z Ukraińcami, ale na pewno nie wtedy gdy będą zwasalizowani przez Rosję.
     Premier Disraeli powiedział kiedyś: 'Brytania nie ma przyjaciół ani wrogów, ma interesy". Popatrzmy na to w ten sposób. Czyw naszym intersie leży być "bliską zagranicą" Rosji, czy Ukrainy powoli wybijającej się na niepodległość, w czym możemy pomóc.

Oceń 11 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Alf 20:52:22 | 2014-10-03
Rozumiem, że swastyka jest świetnym symbolem wolnej Ukrainy i nikomu to nie przeszkadza.

Oceń 4 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?