Brytyjskie myśliwce latają już nad Irakiem

(fot. EPA/KATIA CHRISTODOULOU)

Dwa brytyjskie myśliwce latają już nad Irakiem, gotowe do zaatakowania celów w pierwszej misji, odkąd parlament wyraził zgodę na naloty przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego - poinformowało w sobotę brytyjskie ministerstwo obrony.

 

Dwa myśliwce Tornado Królewskich Sił Powietrznych wyleciały z bazy Akrotiri na Cyprze o godzinie 9.25, a wkrótce po nich samolot zbiornikowiec - poinformował świadek agencji Reutera.

 

Rzecznik brytyjskiego ministerstwa obrony potwierdził, że "tornada są obecnie gotowe do użycia ich w ataku, gdy tylko zidentyfikowane zostaną właściwe cele".

 

Brytyjskie lotnictwo dołączyło do koalicji pod przywództwem USA, wspieranej przez cześć krajów europejskich i Zatoki Perskiej, przeciwko dżihadystom Państwa Islamskiego.

 

W swojej dawnej kolonii, na Cyprze, który uzyskał niepodległość w 1960 roku, Wielka Brytania zachowała dwie bazy wojskowe. Od sierpnia sześć myśliwców Tornado normalnie stacjonujących w bazie RAF-u Marham w Anglii stacjonuje na Cyprze i od sześciu tygodni pełni misje zwiadowcze nad Irakiem.

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: irak

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?