Mimo rozejmu na wschodzie nadal giną żołnierze

(fot. EPA/PHOTOMIG)

Dwóch żołnierzy sił rządowych zginęło, a trzech zostało rannych na wschodzie Ukrainy, gdzie od 5 września obowiązuje rozejm w walkach z bojownikami prorosyjskimi, dążącymi do oderwania tej części ukraińskiego terytorium - poinformowały władze w Kijowie.

 

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Andrij Łysenko oświadczył w piątek, że kolejnych sześciu żołnierzy zaginęło.

 

Mimo zawieszenia broni rebelianci wspierani przez armię Federacji Rosyjskiej nadal ostrzeliwują siły ukraińskiej operacji antyterrorystycznej w obwodach donieckim i ługańskim - poinformował Łysenko. W ciągu ostatniej doby doszło do ataków w 12 miejscowościach w obwodzie donieckim, w tym w samym Doniecku, oraz w pięciu miejscowościach w obwodzie ługańskim - sprecyzował.

 

Odnosząc się do informacji z czwartku o koncentracji wojsk rosyjskich na północnych krańcach okupowanego przez Rosję Krymu, Łysenko ujawnił, że według danych wywiadu zgromadzono tam blisko 50 czołgów, a także ok. 100 pojazdów opancerzonych i mobilnych wyrzutni rakietowych.

 

Rosjanie nadal wysyłają nad terytorium Ukrainy swoje bezzałogowe samoloty zwiadowcze - przekazał rzecznik RBNiO.

 

- Jeden taki samolot zauważono nad Mariupolem, a kolejny na granicy z okupowanym Krymem. Obrona przeciwlotnicza Ukrainy wykryła także dwa rosyjskie samoloty wojskowe, które naruszyły przestrzeń powietrzną na odcinku Siedowo-Melekino w obwodzie donieckim, przeleciały nad linią brzegową (Morza Azowskiego) i wróciły do Rosji - oświadczył Łysenko na konferencji prasowej w Kijowie.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 16:20:22 | 2014-09-19
Wojska ukraińsie stale ostrzeliwują z artylerii Donieck i okolice Ługańska. W ostatnich dniach zginęło tam kilkunstu niewinnych ludzi. Te same wojska ostrzelały obserwatorów OBWE w Doniecku.

O tym Deon nie pisze, tylko łłka nad kilkoma żołnierzami, którzy należą do armii ostrzeliwujacej cywilne domy, obiekty użyteczności publicznej i zabijającej cywilnych ludzi.

Wstyd Deonie!

Oceń 2 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Wieści 16:05:23 | 2014-09-19
  Tu  o herojach  z "Ajdara":

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,ti<x>tle,Amnesty-International-ukrainski-batalion-Ajdar-dopuszczal-sie-naduzyc,wid,16871183,wiadomosc.html?ticaid=113798

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Sowa 15:27:30 | 2014-09-19
  Tradycje bojowe ukraińskich oddziałów :

   http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9884VV

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?