Rowhani: Państwo Islamskie "morduje ludzkość"

(fot. EPA/MOHAMED MESSARA)

Prezydent Iranu Hasan Rowhani powiedział w wywiadzie dla sieci telewizyjnej NBC News, że Państwo Islamskie chce "wymordować ludzkość" - wynika z fragmentów wywiadu udostępnionych przez NBC w środę.

 

"Z punktu widzenia doktryny islamu oraz jego kultury mordowanie niewinnych ludzi jest równoznaczne z zabijaniem całej ludzkości" - powiedział Rowhani.

 

"A zatem mordowanie i ścinanie głów niewinnym ludziom powinno być dla nich (Państwa Islamskiego) hańbą i powodem smutku i niepokoju dla wszystkich ludzi i całej ludzkości" - dodał prezydent.

 

Iran jest sojusznikiem Iraku i w poniedziałek szef MSZ Iraku Ibrahim ad-Dżafari wyraził ubolewanie z powodu nieobecności Iranu na konferencji w Paryżu dotyczącej pomocy dla Bagdadu w walce przeciw bojownikom z Państwa Islamskiego.

 

Jak tłumaczył, "wszystkie kraje są zaniepokojone problemem Państwa Islamskiego", a Iran jest krajem sąsiednim, który niejednokrotnie okazał Bagdadowi wsparcie.

 

Iran nie został zaproszony na paryską konferencję dotyczącą Państwa Islamskiego oraz powołania walczącej z nim międzynarodowej koalicji. Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry uznał, że udział Irańczyków byłby niewłaściwy ze względu na "uwikłanie Iranu w Syrii i gdzie indziej".

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: irak

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?