Separatyści nie chcą negocjować z władzami

(fot. EPA/ANATOLY MALTSEV)

Przywódca prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy Ołeksandr Zacharczenko podał w poniedziałek w wątpliwość dalszy sens negocjacji pokojowych z władzami w Kijowie po ogłoszeniu informacji o śmierci sześciu cywilów w Doniecku mimo obowiązywania rozejmu.

 

"Czemu ma służyć ponowne spotkanie w tym tygodniu i o czym zamierzamy dyskutować? Trzeba przede wszystkim przestrzegać rozejmu" - oświadczył premier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej w rozmowie z agencją Interfax.

 

"Kijów nie przestrzega warunków zawieszenia broni, uzgodnionych w czasie negocjacji w Mińsku (5 września). Trwa ostrzał naszych miast i pozycji" - podkreślił.

 

Władze Doniecka poinformowały w poniedziałek, że w niedzielę w rezultacie artyleryjskiego ostrzału miasta zginęło sześciu cywilów, a 15 zostało rannych. To największa liczba ofiar od ogłoszenia przed 10 dniami zawieszenia broni w walkach między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami.

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~leszek 16:14:23 | 2014-09-15
Nie po to Rosja zaatakowała Ukrainę aby się teraz bawić w jakieś "negocjacje pokojowe". Gdy Rosja umocni przyczółek we wschodniej Ukrainie na zachód wyruszą kolejne "konwoje z pomocą humanitarną". 

Oceń 4 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook