Ukraina: atak na siły rządowe na wsch. kraju

(fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY)

Ukraińskie siły rządowe znowu są atakowane przez prorosyjskich separatystów na wschodzie kraju - poinformowało w sobotę dowództwo operacji antyterrorystycznej w Kijowie. Ostrzał trwa mimo ogłoszonego ponad tydzień temu zawieszenia broni w tym regionie.

 
Dźwięki strzałów i eksplozji słychać było w godzinach popołudniowych w Doniecku. Rada miejska podała, że ostrzeliwane są dzielnice mieszkalne. 
 
Nad ranem bojownicy prorosyjscy przypuścili szturm na kontrolowane przez ukraińskie siły lotnisko w Doniecku. Było ono atakowane - bez powodzenia - także w piątek późnym wieczorem. Lotnisko zostało ostrzelane z systemów rakietowych Grad.
 
Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w Kijowie przekazała w sobotę po południu, że bojownicy nie ustają w prowokowaniu oddziałów ukraińskich, które - jak podkreślono w komunikacie - przestrzegają obowiązującego od 5 września zawieszenia broni.
 
"W ciągu ostatniej doby terroryści ostrzelali punkty kontrolne jednostek sił zbrojnych Ukrainy w miejscowościach Nyżnia Krynka, Marjinka, Petriwske, Nowoseliwka, Majorske, Żdaniwka, Nowotrojicke, Krasnohoniwka, Bohdaniwka, Małooriwka, Jasynuwata, Awidjiwka, Pisky, Toneńke i Debalcewe w obwodzie donieckim, oraz Czornuchine, Mius, Centralny w obwodzie ługańskim" - czytamy w komunikacie.
 
Bojownicy zaktywizowali także swoje działania w okolicach Mariupola nad Morzem Azowskim, gdzie prowadzą rozpoznanie, jednak RBNiO zapewniła, że miasto jest silnie obsadzone przez siły ukraińskie.
 
"W granicach obwodów donieckiego i ługańskiego obserwowane są przegrupowania jednostek sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej i nielegalnych ugrupowań" - poinformowała Rada Bezpieczeństwa Ukrainy.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ruska zaraza 19:04:22 | 2014-09-13
Mariupol zaminowany. Rosjanie i terroryści przygotowują się do szturmu na miasto

Ukraińscy żołnierze zakopują wokół Mariupola znaczne ilości min przeciwpancernych, przeciwpiechotnych i ładunków wybuchowych. Jak donoszą źródła rządowe, terroryści zintensyfikowali prowadzenie działań rozpoznawczych w okolicach miasta, a to może znaczyć tylko jedno – przygotowują się do ataku.
http://niezalezna.pl/59367-mariupol-zaminowany-rosjanie-i-terrorysci-przygotowuja-sie-do-szturmu-...

Oceń 4 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~adam m. 16:20:47 | 2014-09-13
Bandyci pod przywództwem kremlowskiego bandyty w akcji!
http://arturprosty.blogspot.com/2014/09/to-merkel-stworzya-tego-kremlowskiego.html

Oceń 2 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook