Jaki rozejm?! Rosjanie ostrzeliwują Mariupol

(fot. EPA/ANATOLY MALTSEV)

Rosjanie ostrzeliwują pozycje Ukraińców pod Mariupolem na południowym wschodzie Ukrainy, jednak miastu na razie nie zagraża niebezpieczeństwo - doniósł w nocy z soboty na niedzielę lokalny portal internetowy "0629".

 

Według portalu, Mariupol atakowany jest z systemów rakietowych Grad.

 

Informacje te potwierdził minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow. "Te 16 wystrzałów z Gradu z rosyjskiego terytorium to złamanie rozejmu, którego dopuściła się Rosja. Dziwicie się, że (prezydent Rosji Władimir) Putin łamie zobowiązania? Nie złamie to jednak naszego zdecydowania, by bronić Mariupola" - napisał na swoim Facebooku.

 

"Pod Mariupolem Rosjanie ostrzeliwują stanowiska wojsk ukraińskich. Około godziny 22.30 (21.30 czasu polskiego) w dzielnicy "Wostocznyj" (Wschodni) słychać było wystrzały z artylerii" - poinformował serwis "0629".

 

Obecny na miejscu ukraiński batalion ochotniczy "Azow" przekazał, że walki trwają w okolicach wsi Szykorino, na drodze między Mariupolem, a położonym na wschód od niego Nowoazowska, przy granicy z Rosją, który od ubiegłego tygodnia okupowany jest przez armię Federacji Rosyjskiej.

 

"Rosyjskie wojska ostrzeliwują pozycje ukraińskie, Ukraińcy w odpowiedzi nie strzelają" - czytamy we wpisie na profilu "Azowa" na Facebooku.

 

Wcześniej zachodnie agencje podały, że na wschód od Mariupola słychać było głośne wybuchy. Według ich relacji nad miastem unosiły się kłęby gęstego dymu.

 

Mariupol to ważny port nad Morzem Azowskim o strategicznym znaczeniu. Przez miasto prowadzi najkrótsza droga lądowa między Rosją a okupowanym przez nią Krymem.

 

W piątek w Mińsku na Białorusi grupa kontaktowa Ukraina-Rosja-OBWE ogłosiła zawieszenie broni na wschodniej Ukrainie. W sobotę prezydenci Ukrainy i Rosji, Petro Poroszenko i Władimir Putin, skonstatowali w rozmowie telefonicznej, że porozumienie jest przestrzegane.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (22)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~putinowszczyzna stosowana 20:00:11 | 2014-09-07
Rosyjska inwazja na Arktykę?

Rosja przystąpiła do budowy stałej bazy wojskowo-morskiej na Oceanie Arktycznym. W pobliżu archipelagu Wysp Nowosyberyjskich pojawiło się już kilka statków wojskowych.
http://www.pch24.pl/rosyjska-inwazja-na-arktyke-,25278,i.html

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ot, POlszewia 17:08:26 | 2014-09-07
Koalicja PO-PSL odkrywa proputinowskie karty 
Szejnfeld ostrzega przed stacjonowaniem wojsk NATO w Polsce

W Wsi24 powiedział: "Przecież Rosja odpowiada na byle co dużo silniej, niż możemy się spodziewać. Więc na takie posunięcie musiałaby odpowiedzieć bardzo silnie. Nie abstrahowałbym od potencjalnych, militarnych a nie tylko gospodarczy kontrreakcji Rosji"

Jarosław Gowin: "To co powiedział Szejnfeld jest zasadniczą rewizją stanowiska PO wobec obecności wojsk NATO na polskim terytorium. Do niedawna obowiązywała doktryna Radosława Sikorskiego, że chcemy mieć tutaj dwie brygady. Teraz pojawiła się doktryna Adama Szejnfelda, że pojawienie się tu żołnierzy NATO zwiększy zagrożenie Polski. To dość karkołomna zmiana stanowiska" 
http://wpolityce.pl/polityka/212673-koalicja-po-psl-odkrywa-proputinowskie-karty-szejnfeld-ostrze...

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~gan 12:55:42 | 2014-09-07
Czy ktoś z nas, łudził się , że będzie inaczej? To normalne ze strony kacapskich ścierw, kiedy oni dotrzymali słowa?
Trzy warunki pokoju na Ukrainie. Rosja musi:
1. Powstrzymać wszelką pomoc dla separatystów - terrorystów,
2. Wycofać swoje wojska z terytorium Ukrainy,
3. Uznać terytorialną integralność Ukrainy.

Oceń 8 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Pan Janek 09:20:55 | 2014-09-07
Co się dzieje z naszą armią? Jan Pietrzak felieton

http://www.youtube.com/watch?v=8FMMHmbOW4Y&list=UUJA-TzMF-M_fRuyQMtJu0yQ

Wojsko polskie nie ma naczelnego dowódcy. Brakuje pieniędzy. Powstają prywatnie fundowane oddziały terytorialne, Gwardia Narodowa, Armia Krajowa. A NATO boi się Rosji

Oceń 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 09:03:14 | 2014-09-07
A świstak zawija w sreberka, taka to jest ukraińska propaganda.

Rosjanie nie ostrzeliwują Ukrainy, a jeżeli doszło ta do wymiany ognia, to wyłącznie z powodu ostrzału ukraińskiego pozycji powstańczych.

Tam nie będzie pokoju, jak długo będą tam ukraińskie formacje. Prywatne bojówki, takie jak Azow i Ajdar w ogóle nie słuchają Poroszenski, a wiele wskazuje na to, że wojsko również go nie słucha i strzela, kiedy zechce.

Dlatego należy wycofać całe wojsko i wtedy będzie pokój. Ukraina natomiast, zamiast marnować pieniądze i ludzi w tej wojnie, powinna rozpocząć przygotowania do zimy.

Tymczasem władze przygotowują mieszkańców zachodniej Ukrainy do bombardowań. Straszą biedaków, ale gdy przyjdzie jesień i zima, będzie tam ciężko.

Oceń 1 14 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook