Sekretarz Generalny RE o rosyjskiej inwazji

(fot. Utenriksdepartementet UD / (CC BY-ND 2.0) / flickr.com)

Ukraina zetknęła się z otwartym naruszeniem jej jedności terytorialnej. Sytuacja w tym kraju jest wynikiem słabości instytucji europejskich - oświadczył we wtorek w Kijowie sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland.

 

"Naruszenie jedności terytorialnej Ukrainy jest oczywiste. Doszło do złamania prawa na terytorium kraju, który jest członkiem Rady Europy. W statusie tej organizacji jasno zapisano, że jej członkowie są zobowiązani do rozwiązywania wszelkich konfliktów w sposób pokojowy" - powiedział po rozmowach z szefem ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkinem.

 

"To, że doszło do tego konfliktu, jest klęską instytucji europejskich, powołanych po II wojnie światowej, by utrzymywać pokój i zapobiegać nowym wojnom w Europie. Okazało się, że nie jesteśmy w stanie tego uczynić" - podkreślił Jagland.

 

Poinformował, że kolejnym punktem jego podróży będzie Moskwa. "Jadę do Moskwy, by rozmawiać tam o zobowiązaniach członków Rady Europy. O zobowiązaniach wynikających z jej statutu i zobowiązaniach dotyczących przestrzegania praw człowieka" - powiedział.

 

W ubiegłym tygodniu ukraińskie władze ogłosiły, że na ich terytorium wtargnęły regularne wojska Federacji Rosyjskiej. Stało się to po wtargnięciu oddziałów rosyjskich do Nowoazowska nad Morzem Azowskim, który leży na głównej trasie dzielącą Rosję od okupowanego przez nią Krymu.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 16:14:50 | 2014-09-02
Ukraina zetknęła się z otwartym naruszeniem jej jedności terytorialnej

Norwegia naruszyła jedność terytorialną Szwecji odłączając się od niej, Szkocja narusza jedność terytorialną Zjednoczonego Królestwa, Katalonia narusza jedność terytorialną Hiszpanii, a Jagland tego nie widzi?

Jedność terytorialna nie jest dana raz na zawsze. Jej naruszenie nie stanowi uzasadnienia mordowania cywilów, bombardowania miast i wsi itp. rzeczy, jakie kijowska junta serwowała Noworosji.

Oceń 1 15 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook