Putin: zajmę Kijów w dwa tygodnie

(fot. EPA/ALEXEY NIKOLSKY)

Jeśli Europa będzie wciąż straszyć Rosję sankcjami, to rosyjskie wojska zajmą Kijów w dwa tygodnie - tak miał powiedzieć Władimir Putin w rozmowie z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso.

 

O samej rozmowie poinformować miał sam szef KE podczas ostatniego weekendowego szczytu Unii Europejskiej - pisze włoski dziennik "La Republica".


Włoski dziennik opisując rozmowy, które toczyły się w sobotę, używa określenia "surrealistyczne". Dyskutowano bowiem nie tylko o obsadzie stanowisk w unijnych instytucjach, ale także o sankcjach wobec Rosji - przy sprzeciwie Węgier, Słowacji i Cypru. Wówczas właśnie Barroso opowiedział o rozmowie z Putinem.

 

Kliczko apeluje do Niemiec o sprzęt wojskowy

 

Mer Kijowa Witalij Kliczko zaapelował we wtorek na łamach dziennika "Bild" do władz Niemiec o dostawy sprzętu wojskowego dla Ukrainy. Podjęta już decyzja o dostawach niemieckiej broni dla irackich Kurdów jest odważna i słuszna - pisze Kliczko w komentarzu.

 

"Istnieje jednak jeszcze inna lista potrzeb, na którą od trzech miesięcy nie ma odpowiedzi" - krytykuje ukraiński polityk.

 

"Od trzech miesięcy Ukraina zabiega o wsparcie ze strony krajów NATO. A przecież nie chodzi o wyrzutnie rakiet czy karabiny, lecz hełmy i kamizelki kuloodporne", by lepiej chronić ukraińskich żołnierzy walczących z prorosyjskimi separatystami - czytamy w artykule Kliczki.

 

"Europa musi wreszcie zrozumieć, że stawką od dawna nie jest tylko Ukraina. Ukraińscy żołnierze bronią nie tylko Ukrainy, lecz całej Europy, bronią europejskich wartości. Trzeba powstrzymać (prezydenta Rosji Władimira) Putina" - pisze mer Kijowa.

 

Rząd Niemiec zdecydował w niedzielę, że przekaże broń irackim Kurdom, którzy walczą z dżihadystami z Państwa Islamskiego. Będzie to m.in. 30 wyrzutni rakiet przeciwpancernych Milan wraz z 500 pociskami oraz 8 tys. karabinów szturmowych G3 i G36.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.45

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (23)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Pupil :-) 20:16:50 | 2014-09-05
Wybaczcie, że będę przewrotny, ale zadam wszystkim kilka pytań:
- Jak dzisiaj nazywamy i Kim byli walczący powstańcy śląscy w w trzech powstaniach po I wojnie światowej? 
- Czy Warszawa miała obowiazek im pomagać, czy powinnien polski rząd zostawić ich na  pastwę Niemiec?
- Czy Polska wówczas była w stanie zagrozić Berlinowi, jak dzisiaj Moskwa Kijowowi?
- Czy Putin powiedział coś fałszywego i nieprawdziwego?
- Dlaczego tak wrogie jest nastawainie do Rosji, a przez różowe okulary patrzy się na wywoływane ciągłe wojny przez USA i Izrael?
- Jakim językiem można nazwać napaść na Irak, Afganistan, Jugosławię?

Bardzo dziękuję i proszę o merytoryczne odpowiedzi.    

Oceń 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~biologiczne przetrwanie 15:41:03 | 2014-09-02
Powinniśmy przestać z takim pietyzmem oglądać się na UE i NATO (przykład: w 1939 r. opóźniliśmy na prośbę Wielkiej Brytanii powszechną mobilizację, co skończyło się wrześniową tragedią), i pozostając ich członkiem, biorąc przykład z Izraela, zadbać we własnym zakresie o swój interes. Przypomnę, że w czasie wojny sześciodniowej i Jom Kippur - arabowie dysponowali przytłaczającą przewagą w ludziach, sprzęcie i nieograniczonych dostawach sowieckich, a mimo to bezapelacyjnie pokonał swoich wrogów.
1) polski wywiad powinien przypominać Mosad,
2) jawne, czy niejawne sojusze bilateralne z: USA, Chinami!!! - oni bardzo potrzebują przyczółka w Europie (w połowie lat 1950 Gomułka szantażował ZSRR możliwością sojuszu Polski z Chinami), Iranem, RPA, Brazylią itp.
3) stworzyć tarczę antyrakietową bez oglądania się na nic (koszty) i na nikogo (pseudo-sojusznicy), bo od tego może zależeć nasze BIOLOGICZNE PRZETRWANIE,
4) zbudować własną broń jądrową (jeśli może Korea Pn. - to my też);
5) wejść w posiadanie rakiet zdolnych przenieść te ładunki jądrowe do Moskwy i Petersburga - Władywostok możemy sobie łaskawie odpuścić.
6) Polscy wojskowi nie powinni się oglądać na Jaruzelskiego i Berlinga, tylko na Żółkiewskiego, Chodkiewicza, Sobieskiego i Piłsudskiego - powinni mieć otwartye głowy i przestać się trząść na dźwięk słowa Rosja. Prawda, że Rosja wiele razy z nami przegrała. Ale też prawdą jest, że wiele razy brała od nas baty!
Całość należy przeprowadzić bez rozgłosu, skutecznie uciszając chętnych do gadania.
Polska liczy się przede wszystkim, cała reszta (mam na myśli te wszelkie zapewnienia o pomocy) to ułuda!

Oceń 14 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Polak 12:23:18 | 2014-09-02
Krym nigdy Ukraiński nie był, więc naturalnym jest, że Rosja go odbiera.
Naturalnym jest także to, że chce mieć z nim połączenie lądowe.
Ukraińcy to naród w którym zciera się wschód z zachodem(jak przed wiekami w Rzeczypospolitej) więc naturalnym jest, że musi się zrodzić konflikt między zwolennikami dążenia do danej cywilizacji, a że tak się dziwnie stało że zwolennicy zachodu mieszkają na zachodzie, a wschodu na wschodzie, to jakoś nie dziwi mnie, że skoro władzę przejęli ukraińscy nacjonaliści prozachodni, to ludność prowschodnia nie chce z nimi mieć do czynienia. Śmieszy mnie to jak reporterki z minami bojowymi wypytują "agresorów" na Ukrainie czemu czynią takie zło. Oni tylko bronią swojej ziemi, przed obcą im kulturą... Polska wtrąca się niepotrzebnie i nie umiejętnie, a szkoda, bo moglibyśmy wykorzystać to że jesteśmy na styku wschodu i zachodu i umiejętnie balansować jak Węgrzy, dzięki czemu mielibyśmy korzyści z obu wspaniałych cywilizacji.

Oceń 5 21 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~antidotum 10:45:21 | 2014-09-02
Awantura na Uktainie jest dowodem politycznego idiotyzmu takich "mężów stanu" jak Sikorski i jego równie utalentowanych kumpli. Za ten idiotyzm już życiem płacą Ukraińcy, a mogą zapłacić również inni Europejczycy.

Oceń 7 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~rat 10:20:38 | 2014-09-02
Jedni mówią że "tak miał powiedzieć Putin" a inni mówią że powiedział inaczej, to jest duża różnica. A przecież DEON chyba  nie chce powtarzać plotek.

Oceń 7 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Thomas Sean Connery 09:58:10 | 2014-09-02
I tak mu się nie uda!

Oceń 9 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~benek k. 09:21:18 | 2014-09-02
Jest to możliwe bo Obama schował sie w piwnicy w Białym Domu!http://arturprosty.blogspot.com/2014/08/fuck-you-ameryko.html

Oceń 2 5 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?