"Działania Rosji na Ukrainie to inwazja"

(fot. EPA/Roman Pilipey)

Ełła Polakowa, członkini Rady ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka przy prezydencie Federacji Rosyjskiej, oświadczyła w czwartek, że uważa działania Rosji na Ukrainie za inwazję.

 

"Jeśli masy ludzi pod rozkazami dowódców, na czołgach, pojazdach opancerzonych i z użyciem ciężkiego uzbrojenia znajdują się na terytorium innego kraju, przekraczają granicę, to uważam to za inwazję" - powiedziała Polakowa agencji Reutera.

 

Polakowa wraz z Siergiejem Kriwenką, również członkiem Rady Praw Człowieka, zwróciła się niedawno do Komitetu Śledczego FR o zweryfikowanie informacji o śmierci dziewięciu żołnierzy z 18. brygady zmotoryzowanej na poligonie w obwodzie rostowskim, na południu Rosji. W czerwcu w ukraińskich mediach pojawiły się doniesienia, że to właśnie żołnierze tej brygady biorą udział w walkach w południowo-wschodniej Ukrainie.

 

Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony oświadczyła w czwartek, że wojska Federacji Rosyjskiej przejęły kontrolę nad Nowoazowskiem i szeregiem innych miejscowości na południu obwodu donieckiego.

 

Ze swej strony przedstawiciel NATO oświadczył w czwartek, że według szacunków Sojuszu na terytorium Ukrainy działa obecnie ponad 1000 rosyjskich żołnierzy.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina, rosja

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Monika 60 21:10:17 | 2014-08-28
Słucham, słowa,słowa,oburzenie,zagrożenie,łamanie praw.Nakrecanie spirali strachu. Kojarzę sytuację z rozpoczętą misją w Iraku.Do zorganizowanego zbijania (wojny) doprowadza polityka głów państw. Żali mi zwykłych ludzi.Matek tracacych swych synów.Wojna się skończy a ból i nienawiść do sprawców pozostanie do końca życia.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Tylko Putin! 20:18:10 | 2014-08-28
Krasnaja armia! Tylko dołki śmierdzące kupą zostaną po was!
Hahahaha!

Oceń 13 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~sondor 16:56:42 | 2014-08-28
Ci biedacy po prostu "zabłądzili" i przez przypadek znaleźli się na Ukrainie. A tam wojenka, więc dawaj i oni zaczęli się w nią bawić.
Tak twierdzą oficjalne czynniki Rosji. Prawdę zna każdy z nas - ale z tej prawdy nic nie wynika, więc nie podniecajmy się bo to naszemu zdrowiu zaszkodzi.
Podejrzewam, że Ukraińcy widocznie nie zasłużyli na włansą ojczyznę. 

Oceń 6 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~dziecko jazmiga 16:03:21 | 2014-08-28
Ci wysoko postawieni Rosjanie też zostali bezczelnie zmanipulowani przez banderowską huntę!

Oceń 3 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook