Separatyści urządzili paradę ukraińskich jeńców

Po przemarszu ulicami, którymi wcześniej szli jeńcy, przejechały samochody do czyszczenia ulic. Według Reutera miał być to gest lekceważenia wobec schwytanych Ukraińców. (fot. EPA/SERGEI ILNITSKY)

Prorosyjscy separatyści w niedzielę zmusili do przemaszerowania przed tłumem grupę kilkudziesięciu ukraińskich jeńców w okupowanym Doniecku, na wschodzie Ukrainy - informują agencje Reuters i AFP.

 

Reuters, powołując się na świadków zdarzenia, pisze, że jeńcy szli główną ulicą Doniecka ze spuszczonymi głowami; byli nieogoleni, brudni, ubrani w mundury lub po cywilnemu.

 

Przez megafony ogłoszono: "Widzimy teraz ludzi, których przysłano, by nas zabili".

 

Następnie schwytanych Ukraińców zgromadzono na placu Lenina w centrum miasta, gdzie tłum gwizdał i krzyczał "faszyści", "na kolana". Kilka osób rzuciło w jeńców różnymi przedmiotami, m.in. butelkami.

 

Po przemarszu ulicami, którymi wcześniej szli jeńcy, przejechały samochody do czyszczenia ulic. Według Reutera miał być to gest lekceważenia wobec schwytanych Ukraińców.

 

Na Ukrainie obchodzony jest w niedzielę Dzień Niepodległości.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.47

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (10)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~sir Thomas Sean Connery 20:29:41 | 2014-08-25
Smutek ogarnia mnie widząc tych młodych mężczyzn tak poniewieranych.
Tylko różaniec odprawiany w każdym polskim kościele codziennie za Polskę, w każdej parafii może uchronić Ukrainę i Polskę od ruskiej zarazy.

Oceń 4 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Kemot 22:16:57 | 2014-08-24
​Przemarsz jeńców wojennych przez ulice Doniecka to jawne złamanie reguł prawa międzynarodowego, a w szczególności III Konwencji Genewskiej - mówi w rozmowie z reporterem radia RMF FM wiceszef Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Adam Bodnar. - Mnie jako prawnika interesuje kwestia ewentualnej odpowiedzialności sprawców tego czynu. Może być on klasyfikowany jako zbrodnia wojenna. Pojawia się pytanie, co dalej - dodaje.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-przemarsz-jencow-w-doniecku-mozna-uznac-za-zbrodnie-wojenna,nId,1489527#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

Oceń 7 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~benek 17:19:10 | 2014-08-24
Co na to Obama!!!
http://arturprosty.blogspot.com/2014/08/przekroczona-kolejna-czerwona-linia.html

Oceń 2 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kemot 16:44:48 | 2014-08-24
Od dawna mam wrażenie, że rosyjska władza dosłownie zwariowała - mówi rosyjski pisarz Walerij Paniuszkin. - W ostatnim czasie to wrażenie pogłębiło się jeszcze, bo do władz dołączyła także duża część społeczeństwa - dodał. Ocenił, że działania Rosji na Ukrainie to "aneksja ziem cudzego państwa i naruszenie międzynarodowych praw".

Oceń 11 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?