Odnaleziono 17 pacjentów chorych na Ebolę

(fot. European Commission DG ECHO / (CC BY-ND 2.0) / flickr.com)

W Liberii odnaleziono 17 pacjentów, którzy w weekend zostali zabrani przez swoich bliskich z centrum leczenia Eboli w slumsach w Monrowii. Trafli oni już do innej kliniki - poinformował we wtorek liberyjski minister informacji Lewis Brown.

 

"Z radością potwierdzamy, że los wszystkich 17 osób jest znany i zostały one przeniesione do specjalistycznego centrum leczenia Eboli im. Johna F. Kennedy'ego" - powiedział Brown, cytowany przez agencję Reutera.

W rozmowie z BBC minister powiedział, że pacjenci sami zgłosili się do kliniki.

 

Poinformował też, że trzej zarażeni wirusem Ebola lekarze, którym podawany jest eksperymentalny, wyprodukowany w USA lek ZMapp, wykazują "niezwykłe oznaki poprawy".

 

W sobotę wieczorem mieszczące się w szkole średniej centrum leczenia Eboli w slumsach West Point zostało zaatakowane i splądrowane przez rozgniewany tłum, niezadowolony z poziomu opieki. Rodziny zabrały chorych do domów.

 

Wiceminister zdrowia Tolbert Nyenswah powiedział, że tłum sprzeciwiał się przywożeniu nowych pacjentów z innych części stolicy.

 

Z innych doniesień wynikało, że napastnicy twierdzili, że w kraju nie panuje epidemia i chcieli zamknięcia ośrodka.

 

Dzielnica biedy West Point zamieszkana jest przez 75 tys. ludzi. To jedne z najniebezpieczniejszych slumsów w liberyjskiej stolicy.

 

Według najnowszego bilansu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w ciągu trwającej od pięciu miesięcy epidemii gorączki krwotocznej zmarło 1229 osób: 466 w Liberii, 394 w Gwinei, 365 w Sierra Leone i cztery w Nigerii.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook